Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjski minister broni Snowdena

0
Podziel się:

Według ministra osoby przebywające w strefie tranzytowej lotniska mogą się tam spotykać z kim chcą.

Minister sprawiedliwości Rosji Aleksandr Konowałow
Minister sprawiedliwości Rosji Aleksandr Konowałow (PAP/ITAR-TAS)

Zaplanowane popołudnie spotkanie byłego współpracownika służb specjalnych USA Edwarda Snowdena z obrońcami praw człowieka i adwokatami na moskiewskim lotnisku nie narusza prawa - oświadczył minister sprawiedliwości Rosji Aleksandr Konowałow.

Według ministra osoby przebywające w strefie tranzytowej lotniska mogą się tam spotykać z kim chcą. Samo spotkanie Snowdena na moskiewskim Szeremietiewie nie narusza przepisów rosyjskiego czy międzynarodowego prawa - podkreślił Konowałow, cytowany przez agencję Interfax.

Snowden na własne życzenie ma spotkać się w piątek około godz. 17 (godz. 15 czasu polskiego) na Szeremietiewie z obrońcami praw człowieka i adwokatami. Informacje te potwierdziła rzeczniczka lotniska, adwokat Genrich Padwa, znany m.in. z obrony biznesmena Michaiła Chodorkowskiego, oraz przedstawiciel Amnesty International Siergiej Nikitin.

Według agencji Interfax, powołującej się na źródła na lotnisku Szeremietiewo, Snowden zwrócił się o spotkanie z przedstawicielami m.in. Amnesty International, Human Rights Watch, biura ONZ w Moskwie, a także z rzecznikiem praw obywatelskich Władimirem Łukinem i wieloma adwokatami.

Snowden przebywa w strefie tranzytowej lotniska w Moskwie od przylotu 23 czerwca z Hongkongu. Nie może podróżować, gdyż władze USA unieważniły mu paszport. Amerykanin wystąpił o azyl w ok. 20 krajach, w tym kilkunastu w Europie. Trzy kraje zgodziły się go przyjąć: Wenezuela, Nikaragua i Boliwia.

30-letni Snowden ujawnił wcześniej dziennikom _ Guardian _ i _ Washington Post _, że amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) prowadzi inwigilację elektroniczną na wielką skalę, obejmującą również sojuszników Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej w Money.pl
Snowden spotka się z obrońcami USA zarzucają Snowdenowi ujawnienie tajnych informacji.
Po skandalu ze Snowdenem FSO kupuje maszyny do pisania Stosowne zamówienie na sumę 486,5 tysięcy rubli (ok. 49 tys. złotych) zamieszczono już na portalu zamówień państwowych
Deputowany pisze o azylu dla Snowdena 30-letni Snowden od 23 czerwca ma przebywać w strefie tranzytowej moskiewskiego lotniska Szeremietiewo dokąd przyleciał z Hongkongu
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)