Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjskie bazy wojskowe. Będzie ekspansja?

0
Podziel się:

Doniesienia te zostały kategorycznie zdementowane przez ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa.

Rosyjskie bazy wojskowe. Będzie ekspansja?
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)
bESiKmOd

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zdementował sugestie, jakoby FR miała plan utworzenia dodatkowych baz swych sił morskich, w tym na Kubie, aby umocnić swą pozycję w rozmowach z USA na temat tarczy antyrakietowej.

Ci, co tak uważają, to, jak się wyraził Ławrow, _ całkowici paranoicy _, gdyż, jak powiedział, _ sprawy te nie są zupełnie ze sobą powiązane _.

W rozmowie z dziennikarzami Ławrow zaznaczył, że dla rosyjskiej floty ważne jest to, by poza granicami kraju mieć możliwość uzupełnienia zapasów, odpoczynku i to zapewniają umowy z szeregiem państw. - _ O żadnej bazie nie ma mowy _ - powiedział.

bESiKmOf

W przeddzień Ministerstwo Obrony Rosji kategorycznie zdementowało doniesienia pewnych rosyjskich mediów, które, powołując się na dowódcę rosyjskiej marynarki wojennej, wiceadmirała Wiktora Czyrkowa, pisały, że Rosja negocjuje na szczeblu międzynarodowym utworzenie baz na terytorium Kuby, na Seszelach i w Wietnamie.

Resort obrony argumentował, że kwestie _ kontaktów międzynarodowych nie wchodzą w zakres kompetencji naczelnego dowództwa rosyjskiej marynarki wojennej, toteż nie mogły być przekazywane mediom _.

_ - Pojawienie się takich doniesień w mediach to nic innego jak fantazja ich autorów, którzy w swej działalności wolą stawiać na sensacyjność niż na kompetencje i etykę zawodową _ - zaznaczono w resorcie obrony.

Czytaj więcej w Money.pl
Zobacz, jakich gwarancji żąda Putin od USA Wydany przez prezydenta Władimira Putina dekret w sprawie rosyjskiej polityki zagranicznej postuluje dążenie do strategicznych stosunków z USA. Ponadto domaga się uzyskania od nich trwałych gwarancji, że tarcza antyrakietowa nie będzie skierowana przeciwko Rosji.
Castro chce rozmawiać z Amerykanami Waszyngton i Hawana od pół wieku nie utrzymują stosunków dyplomatycznych.
"Ich śmigłowce zabijają dzieci, a my kupujemy" Amerykański Departament Obrony w środę zamówił od Rosjan 33 śmigłowce wielozadaniowe Mi-17, przeznaczone dla armii afgańskiej.
bESiKmOG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)