Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory 2011
28.07.2011 19:16

Rozpoczęło sie posiedzenie Rady Krajowej PO

Rozpoczęło się posiedzenie Rady Krajowej PO, która ma zatwierdzić kandydatów tej partii w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Dziś po godz.18. w warszawskim Teatrze Dramatycznym rozpoczęło się posiedzenie Rady Krajowej PO, która ma zatwierdzić kandydatów tej partii w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Wiadomo już, że z _ jedynek _ na listach PO do Sejmu wystartują m.in. Donald Tusk w Warszawie, Grzegorz Schetyna w Legnicy, Ewa Kopacz w Radomiu, Cezary Grabarczyk w Łodzi, Rafał Grupiński w Poznaniu, Julia Pitera w Płocku.

Wczoraj i przedwczoraj zarząd krajowy nanosił ostatnie poprawki na listy - _ przywrócił _ na nie kilku posłów, których pominęły regiony (m.in. Łukasza Gibałę w Krakowie), skreślił z kolei z listy warszawskiej rzecznika klubu PO Krzysztofa Tyszkiewicza.

W wyborach do Senatu PO poprze m.in. polityków lewicy Włodzimierza Cimoszewicza i Marka Borowskiego, udzieli też wsparcia byłemu posłowi PJN Janowi Libickiemu, który jednak do Senatu wystartuje jako kandydat niezależny, a nie z Platformy. Platforma nie zezwoliła natomiast na start do Senatu Barbarze Zdrojewskiej (żonie ministra kultury), ani szwagrowi Grzegorza Schetyny - Konradowi Rowińskiemu. Zgodne z wewnętrzną regulacją Platformy na listach wyborczych ma nie być członków rodzin kandydatów.

Do tej pory nie jest jasne, czym zakończą się rozmowy z PSL o niewystawianiu konkurujących ze sobą kandydatów w niektórych okręgach w wyborach do Senatu. Taka współpraca koalicyjna jest możliwa m.in. w Małopolsce.

Donald Tusk przekonywał, że politycy PO mają coś ważnego do zrobienia i powiedzenia Polaków jego partia gwarantuję zgodną budowę lepszej przyszłości dla Polaków.

- _ Idziemy do wielkiego boju o mandaty do Sejmu i Senatu ze świadomością, że alternatywą dla nas jest zamęt. Przy wszystkich naszych słabościach stanowimy dla Polaków rękojmię, że następne cztery lata mogą być latami spokojnej, konsekwentnej budowy _- mówił premier.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Zapewniał, że pod rządami jego partii Polska _ nie utonie w jazgocie konfliktów i roszczeń _ i będzie miejscem pozytywnej energii. Donald Tusk mówił, że podstawą dobrego rządzenia jest stabilna, optymistyczna i realistyczna formacja. Jego zdaniem, właśnie taką formacją jest PO.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t85958.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;zatwierdzila;dolnoslaskie;listy;do;sejmu,203,0,834251.html) PO zatwierdziła dolnośląskie listy do Sejmu _ Jedynkami _ w okręgu wrocławskim i legnickim będą Bogdan Zdrojewski i Grzegorz Schetyna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t74587.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;koniec;bakania;pod;nosem;ze;sie;nie;uda,249,0,796921.html) Tusk: Koniec bąkania pod nosem, że się nie uda PO będzie miała prawo do dalszego rządzenia w Polsce, gdy wygra z własnymi słabościami - oświadczył premier.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t137000.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;uklada;listy;wyborcze;atmosfera;troche;napieta,226,0,879842.html) PiS układa listy. Jedynki dla rodzin ofiar? W PiS trwają ostatnie przymiarki do ostatecznego kształtu list wyborczych, które mają być gotowe w sierpniu.
Tagi: wybory 2011, platforma, rada krajowa, listy wyborcze, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz