Notowania

airbus
10.06.2009 07:35

Rozpoczyna się poszukiwanie czarnych skrzynek Airbusa

Do tej pory wyłowiono już 41 ciał ofiar katastrofy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Z morza wyłowiono 41 ciał ofiar katastrofy samolotu francuskich linii lotniczych Air France.

Na pokładzie samolotu, który rozbił się na Atlantyku w nocy z 31 maja na 1 czerwca, było 228 osób, przede wszystkim Brazylijczyków, Francuzów i Niemców. Ciała są znajdowane od soboty na pełnym morzu, około 1150 km od wybrzeży Brazylii.

Zwłoki są transportowane na archipelag Fernando de Noronha, gdzie są wstępnie identyfikowane. W celu formalnego rozpoznania zostaną następnie przewiezione do nadmorskiego miasta Recife, stolicy brazylijskiego stanu Pernambuco.

W poszukiwaniach uczestniczy 12 brazylijskich samolotów i dwa francuskie oraz 6 okrętów, w tym jedna fregata francuska. W środę ma do nich dołączyć okręt podwodny o napędzie nuklearnym _ Emeraude _, który podejmie próbę zlokalizowania czarnych skrzynek. W czwartek zaś w tym samym celu na miejsce katastrofy przybędzie francuski statek naukowy, wyposażony w bezzałogowe mini-łodzie podwodne.

We wtorek rano dotarły do Brazylii dwa urządzenia nasłuchowe, pożyczone przez Pentagon w celu ułatwienia poszukiwań czarnych skrzynek. Mogą ona odbierać sygnały nadawane przez czarne skrzynki z głębokości do 6100 m.

Tagi: airbus, katastrofa, brazylia, ciała, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz