Notowania

bogdan klich
01.07.2010 06:22

Rusza nabór do Narodowych Sił Rezerwy

W tym roku do służba ma zostać przyjętych 10 tys. osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Ruszył nabór do Narodowych Sił Rezerwowych. Według planów MON, w tym roku do NSR ma zostać przyjętych 10 tysięcy żołnierzy, a w 2011 drugie tyle. - _ Po zakończeniu naboru nasza armia ma być w pełni profesjonalna _ - twierdzi szef MON,Bogdan Klich.

Osoby chętne do służby w NSR powinny się zgłosić do najbliższej Wojskowej Komisji Uzupełnień lub do jednostki

_ - Zakładaliśmy, że już w tym roku będziemy w stanie przyjąć 20 tys. osób, ale trudności finansowe kazały nam rozłożyć ten proces na dwa lata i dlatego połowę tej liczby przyjmiemy w bieżącym roku, a połowę w przyszłym _ - powiedział minister.

Klich uważa, że nie zabraknie chętnych do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych. Przygotowano dla nich ok. 8,4 tys. stanowisk szeregowych, 1,2 tys. podoficerskich i 380 oficerskich - od kierowców i mechaników, po lekarzy i psychologów.

Zachęcić ma ich pakiet motywacyjny, który obejmie m.in. gwarancję zachowania pracy w cywilu na okres trwania kontraktu, wynagrodzenie za każdy dzień służby, zwrot kosztów dojazdu do miejsca jej pełnienia, bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie i umundurowanie i pomoc edukacyjną.

Raport Money.pl
Komorowski czy Kaczyński - kto lepiej zadba o armię? Od 2006 roku rządy PiS i PO nie wydawały na wojsko ustawowych 1,95 proc. PKB. Najgorzej wyglądają dwa ostatnie lata - tak wynika z raportu NATO. Czytaj w Money.pl
*Afgańska misja kosztuje miliardy, wyjście nie takie proste * Wydatki na misję w Afganistanie z roku na rok rosną. W 2010 roku będą rekordowe. )Polska wyda w sumie blisko dwa miliardy złotych. Liczba żołnierzy, którzy służą w jednostkach Polskiego Kontyngentu Wojskowego systematycznie rośnie. Niestety rośnie też liczba tych, którzy zginęli na służbie. Czytaj w Money.pl

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Od przyszłego roku zaczniemy wycofywać się z Afganistanu ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/od;przyszlego;roku;zaczniemy;wycofywac;sie;z;afganistanu,88,0,636504.html )
* [ Zemke: Wycofanie wojsk z Afganistanu może potrwać dwa lata ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/zemke;wycofanie;wojsk;z;afganistanu;moze;potrwac;dwa;lata,91,0,632411.html )
Tagi: bogdan klich, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz