Notowania

a(h1n1)
15.11.2009 08:00

Rząd kupi szczepionki bez licencji UE?

Wiceminister zdrowia przyznaje, że trwają negocjacje z producentami szczepionek, które nie przeszły jeszcze testów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Wiceminister zdrowia przyznaje, że prowadzone są negocjacje z producentami szczepionek, które nie przeszły jeszcze wszystkich niezbędnych testów klinicznych.

Europejska Agencja ds. Leków zaakceptowała jak dotąd trzy różne szczepionki: Focetrię firmy Novartis Vaccines and Diagnostics, Pandemrix firmy GlaxoSmithKline Biologicals oraz Celvapan firmy Baxter AG.

W programie "24 godziny" w TVN 24 wiceminister zdrowia Marek Twardowski przyznał, że prowadzone są rozmowy nie tylko z producentami przetestowanych szczepionek, ale i tymi, które niezbędne testy dopiero prowadzą. Po co? Jak twierdzi Twardowski, żeby mieć większą wiedzę i pole do manewru w negocjacjach z producentami pewnych szczepionek.

Lekarze mają jednak obawy. Wolą, jak powiedział w programie dr Leszek Borkowski, sprawdzone produkty, o których wiadomo najwięcej, są też znane ewentualne działania niepożądane.

Raport Money.pl
*NFZ nie refunduje leków przeciwko grypie * Gdyby w Polsce na grypę zachorowało tyle samo osób co na Ukrainie, na zakup leków musielibyśmy wydać 30 mln złotych. I to z własnych kieszeni, bo medykamenty te nie są refundowane. Rząd na zakup szczepionek przeciw wirusowi A/H1N1 będzie musiał wydać co najmniej 111 mln złotych. Czytaj w Money.pl

*ZOBACZ TAKŻE: *

* [ Piecha: Grypa najbardziej zagraża najmłodszym ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/piecha;grypa;najbardziej;zagraza;najmlodszym,109,0,552557.html )
* [ Czy polski rząd powinien zakupić szczepionki? Posłuchaj opinii polityków ]( http://news.money.pl/artykul/czy;rzad;powinien;zakupic;szczepionki;na;ah1n1,241,0,557297.html )
* [ 27-latek z A(H1N1) w szpitalu ]( http://news.money.pl/artykul/27-latek;z;ah1n1;w;ciezkim;stanie;w;szpitalu,25,0,557337.html )
* [ Pierwsza ofiara świńskiej grypy w Polsce? ]( http://news.money.pl/artykul/pierwsza;ofiara;ah1n1;w;polsce,229,0,557285.html )
Tagi: a(h1n1), szczepionki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz