Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd ma nowe pomysły na waloryzacje emerytur

0
Podziel się

Jednym z projektów jest wprowadzenie waloryzacji kwotowej.

Rząd ma nowe pomysły na waloryzacje emerytur
(pedrosimoes7/CC/Flickr)
bEhHvXgB

Gabinet Donalda Tuska chce, aby na waloryzacji skorzystali najubożsi - zapewnia rzecznik rządu Paweł Graś.

Mogłoby w tym pomóc wprowadzenie waloryzacji kwotowej zamiast procentowej. Trwają dyskusje nad takim rozwiązaniem - powiedział rzecznik gabinetu Donalda Tuska. - _ Szukamy takich pomysłów, żeby skorzystali ci, którzy mają najniższe emerytury _ - mówił Graś.

POSŁUCHAJ PAWŁA GRASIA:

Graś nie zgodził się z zarzutami, że wczorajsze spotkanie premiera Donalda Tuska z przedstawicielami Otwartych Funduszy Emerytalnych nie będzie miało żadnych skutków.

bEhHvXgD

Rzecznik podkreślił, że składki płacone OFE nie zostaną przekazane ZUS-owi. Fundusze muszą jednak podjąć działania w celu zapewnienia Polakom wyższych emerytur. Są już konkretne pomysły, na przykład utworzenie subfunduszy dla młodszych i starszych ubezpieczonych.

POSŁUCHAJ PAWŁA GRASIA:

OFE mają też przeznaczyć mniej środków na akwizycję, a więcej na emerytury. Graś podkreślił, że rząd nie chce wprowadzać rewolucji w systemie ubezpieczeń, ale stopniowo go udoskonalać. Rzecznik dodał, że taki sposób działania powinna zaakceptować minister pracy Jolanta Fedak, która proponowała przeniesienie do ZUS-u części składek płaconych OFE.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/99/t74595.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/dziura;w;zus;rosnie;coraz;trudniej;bedzie;ja;zasypac,139,0,519563.html) Dziura w ZUS rośnie. Coraz trudniej będzie ją zasypać W najbliższych latach niedobór w kasie ZUS sięgnie 70 mld zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t86180.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/gdzie;mozna;przezyc;za;polska;emeryture,199,0,559303.html) Gdzie można przeżyć za polską emeryturę? Jak obliczył Money.pl jesień życia za przeciętną polską emeryturę można spędzić m.in. w Brazylii i Tajlandii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t38641.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/zadluzenie;zus;w;bankach;komercyjnych;to;1;5;mld;zl,173,0,633261.html) Zadłużenie ZUS w bankach komercyjnych to 1,5 mld zł Zakład wypłacił w 2009 roku renty i emerytury dla 7,5 mln osób na łączną kwotę 134,8 mld zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t104247.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/od;kolyski;do;magistra;dziecko;kosztuje;pol;miliona;zlotych,47,0,657711.html) Od kołyski do magistra dziecko kosztuje pół miliona złotych Największy koszt to utrzymanie przyszłego magistra - 259 tys. zł. Blisko 100 tys. zł mniej kosztuje jego wykształcenie, a najmniej leczenie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t86452.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polski;emeryt;pariasem;europy;moze;byc;jeszcze;gorzej,152,0,654744.html) Polski emeryt pariasem Europy, może być jeszcze gorzej Rząd kłóci się o nasze składki emerytalne i pomysł zmniejszenia wpływów do OFE na rzecz ZUS.
bEhHvXhe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)