Notowania

Przejdź na
wiadmomości
29.03.2011 12:11

Rząd Orbana bez zmian. Wybory w terminie

Nikt z rządu nie wyleci - mówi w mediach rzecznik premiera Węgier Viktora Orbana.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Węgier Viktor Orban nie widzi powodu do przeprowadzenia zmian w rządzie - powiedział w publicznej telewizji m1 jego rzecznik Peter Szijarto. Rzecznik był pytany o wymianę czterech ministrów, w tym ministra gospodarki i ministra rozwoju.

_ - Rząd będzie kontynuował pracę w obecnym składzie, gdyż nie ma potrzeby zmian w tym zakresie _ - podkreślił Szijarto.

Według gazety _ Nepszava _, która nie podała źródła swych informacji, po zakończeniu w czerwcu półrocznego przewodnictwa Węgier w UE, zwolnieni mieliby zostać: minister gospodarki Gyoergy Matolcsy, minister rozwoju narodowego Tamas Fellegi, szef MSZ Janos Martonyi i minister ds. krajowych źródeł energii Miklos Rethelyi.

Dziennik twierdzi, że zmiany w rządzie mają doprowadzić do utworzenia oddzielnego resortu finansów, niezależnego od ministerstwa gospodarki, na czele którego miałby stanąć były minister finansów Mihaly Varga, który obecnie jest sekretarzem stanu w kancelarii premiera.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/t74785.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wegry;miekna;ue;juz;zadowolona,118,0,763766.html) Węgry miękną? UE już zadowolona
Z kolei Antal Rogan, deputowany rządzącej partii Fidesz, powiedział w prywatnej telewizji TV2, że nie ma planów przeprowadzenia w 2012 roku przedterminowych wyborów parlamentarnych na Węgrzech i odbędą się one w normalnym terminie, czyli w 2014 roku.

_ - Nie będzie wyborów przed 2014 rokiem z bardzo prostej przyczyny. Biorąc pod uwagę bagaż problemów, które odziedziczyliśmy po poprzednich rządach, będziemy zadowoleni, jeśli uda nam się z nimi uporać w ciągu czterech lat _ - podkreślił.

Rogan dodał, że zgodnie z planami rządu nowa ordynacja wyborcza przewidziana przez nową konstytucję wejdzie w życie w 2012 roku, zmniejszając liczbę deputowanych z 386 do 200.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t80900.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;wegier;przyjezdza;do;polski,19,0,797971.html) Prezydent Węgier przyjeżdża do Polski Dziś Warszawa, jutro Poznań. Taki jest plan wizyty Pala Schmitta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t96058.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/bank;centralny;wegier;pod;kontrola;orbana,209,0,775889.html) Bank centralny Węgier pod kontrolą Orbana Zdaniem ekspertów działania premiera mogą obniżyć wiarygodność finansową Węgier.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t96059.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/orban;ustepuje;-;ustawa;medialna;do;zmiany,187,0,772795.html) Orban ustępuje - ustawa medialna do zmiany Władze w Budapeszcie zgodziły się na wprowadzenie poprawek, w ustawie.
Tagi: wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz