Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro 2012
08.05.2012 08:21

Rzecznik UEFA zapewnia: Euro 2012 odbędzie się na Ukrainie

- Jesteśmy federacją piłkarską, nie wdajemy się w kwestie polityczne - powiedział rzecznik UEFA w tvn24.

Podziel się
Dodaj komentarz
(thisisbossi/CC/Flickr)

*- _ Jesteśmy federacją piłkarską, nie wdajemy się w kwestie polityczne _ - powiedział Rob Faulkner, rzecznik UEFA telewizji TVN24, odcinając się tym samym od wezwania do bojkotu Euro 2012 na Ukrainie ze względu na sposób traktowania przez władze Julii Tymoszenko. *

Do bojkotu Europejskich Mistrzostw w Piłce Nożnej z tego powodu wezwał m.in. Jarosław Kaczyński, lider Prawa i Sprawiedliwości. Na ukraińskie mecze nie wybiera się także Jose Manuel Barroso - szef Komisji Europejskiej, Viviane Reding - unijna komisarz sprawiedliwości oraz władze Niemiec. - _ Bojkot Euro na Ukrainie to okazja, żeby zwrócić uwagę na brutalność ukraińskiej policji i niesprawiedliwe wyroki sądów _ – tłumaczy Elena Zacharenko z Amnesty International w rozmowie z Wprost.pl.

Jednak Faulkner stanowczo odciął się od tych pomysłów. Kilka dni temu pojawiły się także głosy o możliwym przełożeniu rozgrywek na inny rok lub rozegraniu części meczów w Niemczech i Austrii z powodu sytuacji politycznej na Ukrainie. Tym informacjom też stanowczo zaprzeczył. - _ Absolutnie nie mamy takiego zamiaru _ - powiedział na antenie TVN24.

Czytaj więcej o bojkocie Euro:
Nie będą zdzierać z turystów. Już jest lepiej - Każdy kibic znajdzie dla siebie nocleg w odpowiedniej cenie - obiecuje dyrektor Euro 2012 na Ukrainie.
Kolejni politycy zapowiadają bojkot Euro 2012 To gest solidarności z przetrzymywaną w więzieniu Julią Tymoszenko.
Niemcy wzywają do zbojkotowania Euro 2012 W wywiadzie dla Bilda minister oświadczył, że dyktatura na Ukrainie nie może wykorzystywać czerwcowych mistrzostw do poprawienia swego wizerunku, bez niezbędnych reform.
Tagi: euro 2012, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz