Notowania

hiv
07.03.2013 14:48

Sam zdrowy, ale zaraził 16 osób wirusem HIV

Oskarżony był także uzdrowicielem i miał własny gabinet w Bernie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Armin Kubelbeck/CC/Wikimedia)

W Bernie rozpoczął się proces byłego nauczyciela muzyki. Miał zarazić 7 mężczyzn i 9 kobiet. Ofiarami są byli uczniowie muzyki i jego byłe partnerki. Zeznały one przed sądem, że był mściwy i manipulował ludźmi. - _ Uprzedził mnie, że jeśli się z nim rozstanę, zachoruję i całe życie będę walczyć z chorobą _ - powiedziała przed sądem jedna z ofiar.

Do zarażania miało dochodzić w jego domu. Sam oskarżony nie jest nosicielem wirusa HIV. Najprawdopodobniej zdobył krew od jednego ze swoich uczniów, który jest chory. Kilka ofiar miało zostać zarażonych podczas zabiegów akupunktury.

Do dziś nie znaleziono jednak żadnych materiałów dowodowych. Oskarżenie opiera się wyłącznie na zeznaniach 16 ofiar. Oskarżony nie przyznaje się do winy. Wyrok sądu w Bernie ma być ogłoszony pod koniec marca.

Czytaj więcej w Money.pl
"Kończ bez strachu". Tak zachęcają do seksu Konsekwentne używanie prezerwatyw daje niemal 95-procentową ochronę przed HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Po raz pierwszy wyleczyli dziecko z HIV Dziewczynkę ze stanu Missisipi (USA), której imienia nie ujawniono, wyleczono powszechnie stosowanymi u noworodków lekami antyretrowirusowymi.
Znaleźli lek na AIDS? Wyleczyli dziecko z HIV To dopiero drugi przypadek wyleczenia zakażonego HIV dziecka.
Tagi: hiv, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz