Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Samoloty latają, ale kolej utknęła

0
Podziel się:

Zima daje się we znaki w całej Europie. Większość samolotów lata, ale gorsza sytuacja z pociągami.

Samoloty latają, ale kolej utknęła
(PAP/EPA)

Na warszawskim Okęciu ruch lotniczy wraca do normy - poinformował rzecznik Portu Lotniczego w Warszawie Przemysław Przybylski. Wczoraj po chwilowych przerwach w ruchu spowodowanych śnieżycami otwarto lotniska w Londynie i Frankfurcie. Także w Paryżu, Amsterdamie i Madrycie samoloty startują i lądują normalnie.

Londyńskie Heathrow planuje wykonać dziś dwie trzecie połączeń. Przemysław Przybylski tłumaczy, że nie dojdzie zaledwie do kilku lotów.

- _ Wszystkie samoloty latają mniej więcej o czasie. Skończyły się już praktycznie także problemy z lotami do Paryża, Frankfurtu i Londynu. Z Londynu nie przyleci tylko jeden samolot British Airways i jeden LOT-u. Nie poleci także jeden Britisch Airways do Londynu i jeden LOT-u. Ale inne pozostałe, a mamy około 10 połączeń do Londynu normalnie się odbędą _ - mówi Przybylski.

POSŁUCHAJ PRZEMYSŁAWA PRZYBYLSKIEGO:

Mimo, że sytuacja poprawia się powoli, a lotniska przywracają normalny ruch, wielu pasażerów z powodu odwoływania kolejnych lotów utknęło w portach lotniczych i nie ma pewności, czy zdąży dojechać do celu na Boże Narodzenie.

Utrudnienia dotyczą także ruchu kolejowego. Ogromne kolejki czekają na pasażerów chcących wydostać się z Wielkiej Brytanii pociągiem Eurostar. Paraliż komunikacyjny zirytował polityków. Frustrację z powodu przedłużającej się blokady lotniska Heathrow wyraził brytyjski premier. Z kolei Komisja Europejska skrytykowała porty lotnicze za _ nieakceptowalne _ jej zdaniem przerwy i wezwała lotniska do _ poważnego _ przygotowywania się na ataki zimy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t123649.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;zasypana;sprawdz;sytuacje,16,0,727056.html) Polska zasypana. Sprawdź sytuację Nocne i poranne opady sparaliżowały komunikację w województwach lubelskim, wielkopolskim, pomorskim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t92239.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pkp;w;calym;kraju;jezdzimy;normalnie,226,0,741602.html) PKP: W całym kraju jeździmy normalnie Utrudnień mogą spodziewać się tylko pasażerowie trasy Koluszki - Rogów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/160/t126880.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/paraliz;w;europie;zaden;rozsadny;pilot;nie;poleci,78,0,740174.html) Paraliż w Europie. "Żaden rozsądny pilot nie poleci" Podróżni koczują na lotniskach. Zima najbardziej daje się we znaki w Wielkiej Brytanii, Niemczech i w Belgii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)