Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Samorządowy program SLD napiszą wyborcy

0
Podziel się

Napieralski: Chcemy by Polacy wymienili w ankietach najważniejsze problemy.

Samorządowy program SLD napiszą wyborcy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEhtMtWZ

Szef SLD Grzegorz Napieralski zapowiedział, że program Sojuszu na wybory samorządowe powstanie przy współudziale samych wyborców. Działacze SLD, wraz z mieszkańcami swych województw, będą wypełniać specjalne ankiety dotyczące najważniejszych problemów, które trzeba tam rozwiązać.

_ - Tak jak podczas kampanii prezydenckiej, tak samo teraz chcemy być wśród ludzi, chcemy z ludźmi rozmawiać, chcemy nasz program, wizję Polski, budować razem z Polakami. Dla nas jest to bardzo istotne, aby właśnie wysłuchać ludzi, co mają do powiedzenia, co im się podoba, a co im się nie podoba, co chcieliby zmienić, jak widzą swoje miasto, swoją gminę, jak widzą swoje województwo właśnie pod nowymi rządami _ - podkreślił Napieralski na poniedziałkowej konferencji prasowej w Szczecinie.

Ankietę kandydaci SLD mają prowadzić codziennie w rozmaitych miejscach: na ulicach, przed zakładami pracy, w domach wyborców.
Sojusz przygotował specjalną ankietę, którą lokalni działacze SLD będą wypełniać wraz z mieszkańcami swych województw, miast i gmin. _ Ta ankieta ma być przyczynkiem do bardzo szerokiej dyskusji o tym, jak ma wyglądać nasz samorząd, miasto, jak ma być zarządzane, jakie są najważniejsze sprawy do rozwiązania, ale też jak wyobrażamy sobie Polskę _ - zaznaczył Napieralski.

bEhtMtXb

Ankietę podzielono na dwie części. W części dotyczącej miasta (gminy, powiatu) znalazły się m.in. pytania: _ Które opłaty uważasz za najdotkliwsze? _, _ Co uważasz za największy problem komunikacji publicznej w Twoim mieście? _.

W części dotyczącej kraju SLD pyta m.in. o opinię Polaków na temat miejsca lekcji religii - powinny odbywać się w szkole czy poza nią; o zapłodnienie metodą in vitro, czy o to jaka jest najlepsza forma wsparcia państwa dla osób wychowujących dzieci.

Napieralski powiedział, że akcja zbierania opinii będzie prowadzona do 9 października. W październiku odbędzie się konwencja wyborcza SLD, na której zostanie zaprezentowany program wyborczy partii.

_ - Większość haseł i postulatów i formuła, jaką przyjmie nasz program wyborczy, będzie oparta na rozmowach naszych kandydatów i kandydatek z ludźmi - bo to ich opinia dla nas jest najistotniejsza _ - podkreślił szef Sojuszu.

bEhtMtXh
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t95537.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondaz;po;wygrywa;wybory;samorzadowe,167,0,677799.html) Sondaż: PO wygrywa wybory samorządowe Z kolei partia Jarosława Kaczyńskiego dostałaby ponad 27 procent głosów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t90201.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/karnowski;wciaz;ma;poparcie;po;w;wyborach,87,0,677975.html) Karnowski wciąż ma poparcie PO w wyborach Sławomir Nowak murem za kandydatem na prezydenta Sopotu, na którym ciążą zarzuty korupcyjne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t95539.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;wystartowal;z;kampania;samorzadowa,27,0,677659.html) PiS wystartował z kampanią samorządową Na przedwyborczej konwencji zabrakło Jarosława Kaczyńskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t89575.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;rozpoczyna;kampanie;samorzadowa,6,0,677894.html) SLD rozpoczyna kampanię samorządową Sojusz stawia na rozmowy z wyborcami. Kandydatów w Warszawie wspierał Arłukowicz.
bEhtMtXC
wybory
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)