Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sarkozy obiecuje nowy styl prezydentury

0
Podziel się:

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zapowiedział zmianę stylu sprawowania urzędu.

Sarkozy obiecuje nowy styl prezydentury
(PAP/EPA)

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zapowiedział zmianę stylu sprawowania urzędu. Pod warunkiem, że przeprowadzone na przełomie kwietnia i maja wybory zapewnią mu reelekcję.

W wywiadzie dla tygodnika _ Paris Match _ Sarkozy przyznał, że czasami reagował zbyt impulsywnie i w trakcie swej pierwszej kadencji zachowywał się bardziej jak minister, niż jak prezydent.

_ - Będę inny. Po pierwsze dlatego, że jestem prezydentem od pięciu lat i nie powtarza się popełnionych już błędów. Podstawowy polegał na myśleniu, że jestem wciąż ministrem _ - powiedział Sarkozy. _ - Minister musi sprawnie reagować, szybko działać. Jeśli chodzi o prezydenta, to obok tego sprawnego reagowania musi on zachowywać dystans i powagę _ - dodał.

Prezydent podkreślił, że jeśli wygra wybory, zmniejszy swe zaangażowanie w sprawy codzienne i skupi się bardziej na kierowaniu reformami strukturalnymi. Obiecał również, że po wyborach nie podniesie podatków.

_ - Czynię zobowiązanie. Nie będzie żadnych nowych podwyżek podatków. Nigdy nie wierzyłem w przedsięwzięcia oszczędnościowe - redukowanie pensji i emerytur - których unikałem, w przeciwieństwie do tego, co działo się u naszych sąsiadów _ - powiedział Sarkozy.

Według najnowszych badań ankietowych, Sarkozy zmniejszył dystans, dzielący go od głównego rywala w wyborach, socjalisty Francois Hollande'a. Z niektórych sondaży wynika, że w pierwszej turze 22 kwietnia może go nawet wyprzedzić o jeden bądź dwa punkty procentowe.

Opublikowane we wtorek wyniki sondażu, przeprowadzonego przez instytut badania opinii publicznej Opinionway, na zlecenie dziennika _ Le Figaro _, wskazują, że w pierwszej turze Sarkozy otrzyma 28 proc. głosów - o jeden punkt procentowy więcej niż Hollande. Drugą turę, 6 maja, wygra jednak zdecydowanie kandydat socjalistyczny: 54 proc. do 46.

Czytaj więcej o wyborach we Francji
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t85044.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sarkozy;ma;najnizsze;poparcie;w;historii,87,0,824919.html) Sarkozy ma najniższe poparcie w historii Popularność prezydenta Francji na rok przed wyborami jest tak znikoma, że wypada on w sondażach gorzej, niż którykolwiek z prezydentów Republiki na tym samym etapie pierwszej kadencji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/167/t46503.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/sarkozy;wygra;pierwsza;runde;ale;przegra;w;drugiej,212,0,1048532.html) Sarkozy przegra wybory? Oto dowody W drugiej i definitywnej rundzie, jak wynikałoby z sondażu, kandydat konserwatywny zdobędzie 46 proc., wobec 54 proc. uzyskanych przez socjalistę.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)