Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Schetyna: Tusk spóźnił się z reakcją na raport

0
Podziel się

Marszałek uważa, że rząd wyciągnął gorzką lekcję z publikacji rosyjskiego dokumentu.

Schetyna: Tusk spóźnił się z reakcją na raport
(PAP/Tomasz Gzell)
bDAimKid

- _ Reakcja premiera Donalda Tuska na publikację raportu MAK była spóźniona _ - uważa Grzegorz Schetyna. Zdaniem marszałka Sejmu, odpowiedź polskiego rządu na rosyjskie tezy o przyczynach katastrofy smoleńskiej powinna była nastąpić od razu w dniu ich ogłoszenia.

Rosjanie opublikowali raport MAK w środę w zeszłym tygodniu. Na odpowiedź rząd zdecydował się dopiero dzień później, gdy premier wrócił z urlopu. Schetyna przyznał w TVN24, że na temat reakcji polskiego rządu rozmawiał z jego szefem.

- _ Wydaje mi się, że ten wczorajszy dzień sprawę zamyka. Szkoda, że tak późno, no ale to tak bywa _ - powiedział o wieczornej debacie sejmowej. Jak wyjaśnił, _ zbieg okoliczności był taki, że nie można było odpowiedzieć wcześniej _.

bDAimKif

Marszałek przyznał również, że rząd mógł wcześniej przygotować do publikacji rozmowy z wieży kontrolnej na lotnisku w Smoleńsku.

- _ Tego szkoda, bo w takiej sytuacji zawsze kiedy jest takie mocne oskarżenie, powinna być natychmiast polska odpowiedź _ - dodał. Jego zdaniem rząd może żałować tej sytuacji. - _ To jest wspólna nauczka dla nas wszystkich _ - ocenił

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t126645.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kempa;rozwazymy;postawienie;rzadu;przed;trybunalem;stanu,81,0,752977.html) Kempa: Rozważymy postawienie rządu przed Trybunałem Stanu Cały świat się z nas śmieje, a Tusk chce pełzać przed Rosją na klęczkach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t129369.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;katastrofa;smolenska;to;nie;wlamanie;do;garazu,130,0,756610.html) Kaczyński: Katastrofa Smoleńska to nie włamanie do garażu Przez Sejm przetoczyła się burza. Prezes PiS oskarżał rząd o prowokacje, a premier utyskiwał na ataki opozycji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t20475.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wszystkie;tezy;raportu;mak;sa;falszywe,138,0,755082.html) "Wszystkie tezy raportu MAK są fałszywe" Nie ma w nim ani jednej prawdziwej przyczyny katastrofy - twierdzi Macierewicz.
bDAimKiG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)