Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sejm odrzucił wniosek o odwołanie marszałka

0
Podziel się:

Odwołania Bronisława Komorowskiego domagali się politycy PiS-u.

Sejm odrzucił wniosek o odwołanie marszałka
(PAP/Tomasz Gzell)

*Sejm odrzucił wniosek o odwołanie SejmuBronisława Komorowskiego. W głosowaniu wzięło udział 424 posłów, 147 głosowało za, 274 przeciw, trzech wstrzymało sie od głosu. *

Odwołania marszałka domagał sie PiS. Prezes partiiJarosław Kaczyńskizarzucił we wtorokowej debacie Bronisławowi Komorowskiemu, że toleruje zachowania posłów PO niegodne parlamentarzystów. **

Jego zdaniem, politycy Platformy, tacy jakJanusz PalikotczyStefan Niesiołowskiużywają brutalnego języka wobec opozycji i przekraczają granice dobrych obyczajów.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że marszałek na te ataki nie reaguje i broni jedynie interesów własnego ugrupowania, a podczas obrad Sejmu wykorzystuje wszystkie dostępne mu środki, by utrudnić wystąpienia posłów opozycyjnych.

Posłowie PiS-u uznali za niegodną funkcji marszałka Sejmu jedną z jego wypowiedzi w związku z incydentem w Gruzji.

Jarosław Kaczyński powiedział też, że osoba piastująca tak ważną funkcję w państwie powinna być poza wszelkimi podejrzeniami. Jego zdaniem, Bronisław Komorowski powinien zrezygnować dobrowolnie z pełnienia funkcji marszałka na czas wyjaśnienia jego powiązań z WSI.

ZOBACZ TAKŻE:

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że niedopuszczalne jest, by marszałek Sejmu wypowiadał się tak krytycznie na temat incydentu w Gruzji z udziałem prezydenta Kaczyńskiego.

Marszałek Sejmu powiedział po ostrzelaniu konwoju prezydenckiego _ jaka wizyta, taki zamach _.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)