Notowania

seks
25.04.2012 16:54

Seks ważniejszy od telefonu komórkowego? Dla nich nie

Tylko 39 procent procent dziewcząt może sobie wyobrazić spędzenie całego tygodnia bez telefonu komórkowego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Niemiecka młodzież byłaby raczej skłonna zrezygnować z seksu, telewizji i alkoholu niż z telefonu komórkowego. Szczególnie dziewczęta nie wyobrażają sobie życia nawet przez tydzień bez komórki. Tak wynika z opublikowanego dziś sondażu Instytutu Forsa.

Blisko dwie trzecie ankietowanych nastolatków zrezygnowałoby raczej z oglądania telewizji przez tydzień niż z rozmawiania w tym czasie przez telefon komórkowy. 60 procent młodych ludzi uznało, że komórka jest dla nich ważniejsza od seksu. Wśród kobiet odsetek zwolenniczek tego poglądu był nawet wyższy i wyniósł 70 procent.

Tylko 39 procent procent dziewcząt może sobie wyobrazić spędzenie całego tygodnia bez telefonu komórkowego. Wśród mężczyzn odsetek osób uważających, że można przez cały tydzień przeżyć bez komórki, wyniósł ponad 50 procent.

Zdecydowana większość młodych ludzi (88 procent) przywiązuje większą wagę do korzystania z komórki niż do alkoholu. Jak wynika z sondażu, telefony komórkowe i smartfony służą nastolatkom przede wszystkim do stałego kontaktowania się z rówieśnikami. Każdy nastolatek nawiązuje codziennie kontakt z co najmniej trzema osobami, co trzeci kontaktuje się z sześcioma znajomymi.

Instytut Badania Opinii Publicznej FORSA przepytał na zlecenie firmy telekomunikacyjnej Congstar z Kolonii pod koniec marca 600 właścicieli telefonów komórkowych w wieku od 14 do 19 lat. O wynikach sondażu poinformowała agencja dpa.

Czytaj więcej w Money.pl
Fatalny sondaż. Tak źle ich jeszcze nie oceniali Działalność Sejmu dobrze ocenia tylko18 proc. respondentów, a krytycznie 67 proc.
Tak Polacy oceniają Kościół katolicki Krytycznie o Kościele jako instytucji społecznej mówią na ogół osoby niepraktykujące.
Sprawdź, która partia nie jest demokratyczna Respondenci CBOS za najmniej demokratyczną partię w Polsce uznali Prawo i Sprawiedliwość.
Tagi: seks, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz