Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Serbski minister nie wyklucza nowej wojny o Kosowo

0
Podziel się:

Serbski minister spraw wewnętrznych Ivica Daczić powiedział, że nie można wykluczyć nowego konfliktu o Kosowo.

Serbski minister nie wyklucza nowej wojny o Kosowo
(Sergeibach/Dreamstime)

Ivica Daczić wywołał falę oburzenia, mówiąc jednej z gazet, że możliwa jest nowa wojna o Kosowo. Oburzeni Serbowie głośno domagają się dymisji ministra.

Belgradzkiemu dziennikowi _ Press _ Daczić powiedział, że ewentualności wojny o Kosowo nie można z góry wykluczyć. _ - Czerwoną linią (nieprzekraczalną granicą) dla Belgradu jest zbrojna napaść Hashima Thaciego (premiera Kosowa) na kosowskich Serbów _ - argumentował.

W tysiącach e-maili do mediów Serbowie dają wyraz oburzeniu postawą ministra. _ - Ten człowiek nie powinien pełnić ważniejszych funkcji niż nocny stróż, hańba _ - głosi jeden z wpisów na portalu belgradzkiej telewizji B92. _ - Zabierzcie tego faceta i zabrońcie mu mówić _ - napisał inny internauta. Pojawiły się tez wpisy żądające, by Daczić wysłał na nową wojnę swojego syna. Ponad 900 osób poparło komentarz _ - Wiesz co, Ivica, wsadź sobie tę twoją wojnę gdzieś _.

Tymczasem dowództwo sił międzynarodowych KFOR w Prisztinie poinformowało w dzisiaj, że w starciach z Serbami w północnym Kosowie rannych zostało 21 żołnierzy tych sił - Portugalczyków i Węgrów. Krótko po północy żołnierze KFOR, zaatakowani przez dużą grupę Serbów, gdy usuwali serbską barykadę, użyli gazu łzawiącego, oddali strzały ostrzegawcze w powietrze i bronili się pałkami.

Na północy Kosowa kilkanaście serbskich barykad od miesięcy paraliżuje ruch drogowy. Serbowie chcą w ten sposób wymusić wycofanie kosowskich celników i policjantów z dwóch przejść granicznych z Serbią.

Czytaj w Money.pl o napięciach między Serbią a Kosowem
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t175875.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/znowu;goraco;na;granicy;serbii;i;kosowa,213,0,946389.html) Znowu gorąco na granicy Serbii i Kosowa Żołnierze KFOR próbowali zdemontować blokady ustawione przez Serbów na północy Kosowa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t95746.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/merkel;pogodzi;belgrad;z;kosowem;stawka;unia,97,0,895841.html) Kosowo zdecyduje o rozszerzeniu Unii? Kanclerz Niemiec przebywa z jednodniową wizytą w stolicy Serbii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t75505.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/napieta;sytuacja;na;granicy;serbii;z;kosowem;serbski;parlament;protestuje,71,0,883783.html) Parlament prostestuje. Na granicy napięcie Serbski parlament na nadzwyczajnej sesji zaprotestował przeciwko arbitralnemu zastąpieniu na granicy Kosowa i Serbii przez rząd w Prisztinie kosowskiej policji złożonej z miejscowych Serbów kosowskimi Albańczykami, co doprowadziło do przemocy.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)