Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD chce 50 milionów na przyjaźń polsko-rosyjską

0
Podziel się:

Napieralski: Fundacja mająca zbliżyć narody powinna być finansowana z budżetu.

SLD chce 50 milionów na przyjaźń polsko-rosyjską
(PAP/Leszek Szymański)
bELmYDPF

Fundacja Współpracy i Przyjaźni Polsko-Rosyjskiej ma _ zbliżyć oba narody w kulturze, nauce i gospodarce _ - uzasadniaGrzegorz Napieralski, szef SLD. Nowe stowarzyszenie – podobnie jak dawne Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Radzieckiej – ma być wspierane finansowo przez budżet państwa.

Klub Lewicy chce projekt ustawy powołującej fundację jeszcze w tym tygodniu skierować do Sejmu.

Grzegorz Napieralski, kandydat SLD na prezydenta, mówił podczas prezentacji dokumentu, że fundacja – za pośrednictwem której można budować relacje między narodami – jest _ czymś doskonałym _.

bELmYDPH

Działająca pod patronatem Prezydenta RP fundacja ma promować i wspierać współpracę polsko-rosyjską w kulturze, nauce i gospodarce.

Zbliżanie narodów ma nas kosztować 50 mln złotych

Na realizację powyższych zadań fundacja otrzymywałaby co roku z państwowej kasy 50 mln złotych. W projekcie zastrzeżono, że koszty administracyjne organizacji nie mogą przekraczać 5 proc. otrzymanych środków, a sama kwota dotacji podlega waloryzacji zgodnie ze wskaźnikiem inflacji.

Fundacja mogłaby zarabiać na siebie, czyli prowadzić działalność gospodarczą, przyjmując darowizny i spadki. W przypadku likwidacji organizacji jej cały majątek przeszedłby na własność Skarbu Państwa.

bELmYDPN

Lewica proponuje, aby raz w roku fundacja sporządzała sprawozdanie ze swojej działalności. W projekcie ustawy zapisano też, że w działalność fundacji mogą się zaangażować Rosjanie.

bELmYDQi
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)