Notowania

rostowski
28.03.2011 19:02

SLD chce odwołać Rostowskiego za rosnące ceny

Sojusz ma też pretensje o zmiany w OFE i podwyżkę VAT. W środę będzie zbierał podpisy pod wnioskiem o odwołanie ministra.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

SLD ma prawie gotowy wniosek o odwołanie ministra finansów Jacka Rostowskiego - poinformował rzecznik Sojuszu Tomasz Kalita. Na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Sejmu klub Sojuszu ma rozpocząć zbieranie podpisów pod tym wnioskiem.

- _ Chcemy potrząsnąć rządem Donalda Tuska tak, żeby się w końcu obudził i zobaczył, jak lawinowo rosną ceny paliwa i w jakim tempie rosną ceny żywości. Oczekujemy, że rząd zacznie wreszcie podejmować takie działania, które będą przeciwdziałać skutkom tych podwyżek _ - tłumaczył Tomasz Kalita. Wniosek zostanie zaprezentowany jutro na jednej z warszawskich stacji benzynowych.

Aby złożyć w Sejmie wniosek o odwołanie ministra finansów, SLD musi zebrać pod nim 69 podpisów. Sam klub Sojuszu ma 44 posłów. Jego posłowie liczą zatem na wsparcie pozostałych klubów opozycyjnych - PJN lub PiS oraz posłów niezrzeszonych.

Opozycja już raz - w czerwcu 2009 roku - próbowała bezskutecznie przegłosować w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec Rostowskiego. Złożył go wtedy klub PiS.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t101281.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/belka;o;cenach;banka;w;koncu;peknie,222,0,801758.html) Belka o cenach: Bańka w końcu pęknie Zdaniem prezesa NBP RPP będzie podnosić stopy procentowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t135841.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kaczynski;w;sklepie;to;niebywale,86,0,798550.html) Kaczyński w sklepie. "To niebywałe" Prezes PiS kupił podstawowe artykuły: ziemniaki, mąkę, cukier, kurczaka i jabłka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t131990.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koalicja;za;sawickim;opozycja;-;za;odwolaniem,141,0,788621.html) Koalicja za Sawickim, opozycja - za odwołaniem Opozycja: _ To jest minister odpowiedzialny za drożyznę na rynku żywności _.
Tagi: rostowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz