Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD ma czterech kandydatów na szefa Krakowa

0
Podziel się:

Jeszcze nie wiadomo, czy poprze dotychczasowego prezydenta.

SLD ma czterech kandydatów na szefa Krakowa
(Carta Blanca)

W drugiej połowie września rada powiatowa SLD zdecyduje, kogo wystawi w wyborach na prezydenta Krakowa. Partia albo poprze, podobnie jak przed czterema laty, obecnego prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego, albo wystawi własnego kandydata.

Przewodniczący krakowskiego SLD Grzegorz Gondek poinformował, że wśród potencjalnych własnych kandydatów są: eurodeputowana Sojuszu Joanna Senyszyn, były senator Bogdan Podgórski oraz były poseł Kazimierz Chrzanowski.

_ - Co do formalnego wystawienia kandydata jest jeszcze czas. We wrześniu zaplanowaliśmy spotkania z potencjalnymi kandydatami, po których rada powiatowa SLD zdecyduje, kogo poprzeć _ - wyjaśnił Gondek. Według niego, kandydat na prezydenta Krakowa popierany przez SLD będzie znany do 20 września.

Przewodniczący rady wojewódzkiej PSL Andrzej Kosiniak-Kamysz poinformował, że ugrupowanie to w pierwszych dniach września zdecyduje, czy poprze jednego z najmocniejszych kandydatów na prezydenta Krakowa, czy wystawi własnego. - _ Wciąż trwają rozmowy i brane pod uwagę są obie możliwości _ - zaznaczył.

Do tej pory chęć kandydowania w wyborach na prezydenta Krakowa zadeklarowali: kojarzony z lewicą obecny prezydent Jacek Majchrowski oraz kandydat PO, obecny wojewoda małopolski Stanisław Kracik. PiS wciąż formalnie nie wskazało swojego kandydata, ale za najpoważniejszego uważa się Andrzeja Dudę, b. podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t44524.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znamy;strategie;partii;w;najblizszych;wyborach,143,0,658063.html) Znamy strategie partii w najbliższych wyborach PO postawi na duże miasta, PSL na normalność, a SLD na równouprawnienie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t102801.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/szydlo;w;kampanii;beda;wazniejsze;tematy;niz;krzyz,212,0,656852.html) Szydło: W kampanii będą ważniejsze tematy niż krzyż
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t20405.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;ma;plan;jak;zdobyc;20;procent;poparcia,149,0,649621.html) SLD ma plan jak zdobyć 20 procent poparcia Przed wyborami samorządowymi ma powstać porozumienie partii, społeczników i związkowców.
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)