Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD podsumowuje polską służbę zdrowia

0
Podziel się:

Będzie kolejna rewolucja? - Chodzi o umiejętne posłużenie się skalpelem, aby wyciąć rozmaite patologie - mówi Leszek Miller.

SLD podsumowuje polską służbę zdrowia
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUgnXTV

SLD krytykuje służbę zdrowia pod rządami PO-PSL. Sojusz Lewicy Demokratycznej przygotowuje dokument, który ma podsumować zmiany w polskiej służbie zdrowia, jakie zaszły w ciągu ostatnich 15 lat. Taki raport miałby zostać zaprezentowany w kwietniu.

Szef SLD Leszek Miller powiedział, że najwyższy czas na rozmowę na temat jakości naszej służby zdrowia, bo potrzebne są zmiany. Nie chodzi tu o kolejną rewolucję ale o _ umiejętne posłużenie się skalpelem, aby wyciąć rozmaite patologie, które ograniczają efektywność działania służby zdrowia _.

Były minister zdrowia za rządów SLD Marek Balicki przedstawił rezultaty badań, z których wynika, że w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej, w Polsce wydaje się najmniej na służbę zdrowia w przeliczeniu na jednego obywatela. To skutkuje dłuższymi kolejkami do lekarzy, według posiadanych przez niego danych średnio o dziesięć dni.

bEUgnXTX

Urszula Michalska z OPZZ powiedziała, że rząd Platformy i PSL'u działa na zasadzie pozbywania się problemów, jakimi są zadłużone samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej. Jej zdaniem, wiele samorządów zdecyduje się na ich zamknięcie.

Ilona Borchulska z Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych zwraca uwagę, że dzisiejsza sytuacja w służbie zdrowia zmusza ludzi do pracowania w tym sektorze ponad siły. Podaje przykład ratowników medycznych, którzy po 12-godzinnym dyżurze przesiadają się za kierownicę karetki. Zdaniem Ilony Borchulskiej, chorzy w tym systemie nie są bezpieczni. Zagrożony jest pacjent, który jest ratowany - ale także przechodzień, bo może przytrafić się wypadek, który spowoduje zmęczony kierowca karetki.

Czytaj więcej w Money.pl
SLD wychodzi na ulice i pisze raport Sojusz będzie chciał w ten sposób rozpocząć swoją kampanię przed wyborami samorządowymi w 2014 roku.
Raport ujawnił kulisy pracy w służbie zdrowia Wyniki kontroli PIP nie pozostawiają złudzeń. Lekarze i pielęgniarki pracują nawet po 23 godziny dziennie.
"Platforma przejęła pisowską mentalność" Ryszard Kalisz: _ Myślą, że zjawiska społeczne można zlikwidować tylko przez karanie i strach _.
bEUgnXUy
KOMENTARZE
(0)