Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD przeciw Sejmowi. Za kim Komorowski?

0
Podziel się:

Dziś prezydent spotka się z szefami klubów parlamentarnych, by skonsultować się w sprawie sprawozdania KRRiT za 2010 r.

SLD przeciw Sejmowi. Za kim Komorowski?
(prezydent.pl/GFDL)

Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz podkreślił, że Bronisław Komorowski nie podjął jeszcze decyzji, co do przyszłości Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Dziś prezydent spotka się z szefami klubów parlamentarnych, by skonsultować się w sprawie sprawozdania KRRiT za 2010 r.Zarówno Sejm, jak i Senat odrzuciły je. Za przyjęciem sprawozdania głosował SLD. Profesor Nałęcz dodał, że decyzja, co do dalszej działalności Rady, nie jest łatwa.

- _ W tym przypadku stanowisko Sejmu i Senatu prezydenta do niczego nie zobowiązuje, ale jest to jednak trudny wybór _ - mówi Nałęcz.

POSŁUCHAJ TOMASZA NAŁĘCZA:

Doradca prezydenta zaznaczył, że należy mieć jednak na uwadze wynik głosowania sejmowego w sprawie sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności za ubiegły rok. Jak, podkreślił wynik był dla Rady miażdżący.

W ocenie Tomasza Nałęcza, mimo że nie wszystko w działalności KRRiT jest do zaakceptowania, to widać pewną poprawę: - _ Niewątpliwie to ciało przypomina organizm nie do końca zdrowy. Rada, która powinna strzec ładu medialnego w Polsce, jest napiętnowana chorobą polityki, ale są oznaki przezwyciężenia tej choroby _ - mówi doradca prezydenta.

POSŁUCHAJ TOMASZA NAŁĘCZA:

Sejm odrzucił w czwartek sprawozdanie z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w 2010 roku. Wcześniej zrobił to Senat. Jeśli decyzję parlamentu potwierdzi prezydent, kadencja wszystkich członków KRRiT wygaśnie w ciągu 14 dni od głosowania w Sejmie.

W Kancelarii planowane jest dziś spotkanie z przewodniczącym klubu parlamentarnego PiS Mariuszem Błaszczakiem, przewodniczącym klubu parlamentarnego PO Tomaszem Tomczykiewiczem, przewodniczącym klubu parlamentarnego PSL Stanisławem Żelichowskim i wiceprzewodniczącą klubu parlamentarnego PJN Elżbietą Jakubiak. KRRiT w obecnym składzie - powołanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz Sejm i Senat głosami PO, SLD i PSL - działa od sierpnia 2010 r.

Na jej czele stoi Jan Dworak, pozostali członkowie to: Krzysztof Luft (tak jak Dworak mianowany przez prezydenta), Sławomir Rogowski, Witold Graboś (obaj wybrani przez Sejm; zgłoszeni przez lewicę) i Stefan Pastuszka (wybrany przez Senat; zgłoszony przez PO członek PSL).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)