Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śmierć Hugo Chaveza. Fidel Castro nie skomentował

0
Podziel się:

Człowiek numer dwa kubańskiego reżimu, Miguel Diaz-Canel zapewnił Wenezuelczyków o głębokim smutku w związku ze śmiercią prezydenta. Publicznie nie wypowiadali się dotąd ani Raul, ani Fidel Castro.

Fidel Castro i Hugo Chavez podczas spotkania w 2004 roku
Fidel Castro i Hugo Chavez podczas spotkania w 2004 roku (PAP/EPA)

Człowiek numer dwa kubańskiego reżimu, nowy wiceprzewodniczący Rady Państwa, Miguel Diaz-Canel zapewnił Wenezuelczyków o głębokim smutku w związku ze śmiercią prezydenta Hugo Chaveza. Publicznie nie wypowiadali się dotąd ani Raul, ani Fidel Castro.

Diaz-Canel zwrócił się do rodziny Chaveza i _ wielkiej rodziny Wenezueli oraz Ameryki Łacińskiej _, przekazując wyrazy głębokiego ubolewania _ wielkiemu narodowi, który opłakuje stratę najbardziej szlachetnego ze swych synów _. Deklaracja padła w czasie uroczystości w Santiago de Cuba, w południowo-wschodniej części wyspy, w obecności szefa Rady Państwa Raula Castro.

Agencje odnotowują, że ani Raul Castro, ani jego starszy brat Fidel, przywódca rewolucji kubańskiej, od ogłoszenia śmierci Chaveza we wtorek nie wydali żadnego oświadczenia.

Jedynie we wtorek wieczorem spiker w wieczornym wydaniu wiadomości odczytał długi komunikat kubańskiego rządu. _ Chavez towarzyszył Fidelowi jak prawdziwy syn, a jego przyjaźń z Raulem była głęboka _ - głosiło oświadczenie.

24 lutego kubański parlament - Zgromadzenie Narodowe Władzy Ludowej - ponownie wybrał 81-letniego Raula Castro na stanowisko szefa państwa. On sam zapowiedział, że będzie to jego druga i ostatnia kadencja.

Po śmierci Chaveza wybory w Wenezueli zgodnie z konstytucją mają się odbyć w ciągu 30 dni. Przedstawiciele partii opozycyjnych i centrowy gubernator stanu Miranda, Henrique Capriles Radonski, uzgodnili, że to właśnie on będzie rywalem wiceprezydenta Nicolasa Maduro, który po śmierci Chaveza przejął obowiązki głowy państwa. W wyborach w październiku ubiegłego roku Capriles przegrał z Hugo Chavezem.

Czytaj więcej w Money.pl
Ma raka, startuje w wyborach prezydenckich Prezydent Wenezueli zapewnia, że mimo choroby zamierza kandydować w zaplanowanych na październik wyborach.
Hugo Chavez nie żyje. Rządził Wenezuelą od 1999 roku Prezydent Wenezueli miał 58 lat, od dwóch chorował na raka.
Hugo Chavez walczy o życie. Rak powraca 10 grudnia ubiegłego roku Chavez wyjechał na Kubę, gdzie przeszedł czwartą już operację usunięcia nowotworu okolic miednicy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)