Notowania

hugo chavez
07.03.2013 19:55

Śmierć Hugo Chaveza przyjęli z radością

Nie wszyscy Wenezuelczycy opłakują śmierć prezydenta. Ze zgonu Hugo Chaveza cieszy się wenezuelska emigracja. Czyni to otwarcie i bez skrępowania

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Nie wszyscy Wenezuelczycy opłakują śmierć prezydenta. Ze zgonu Hugo Chaveza cieszy się wenezuelska emigracja. Czyni to otwarcie i bez skrępowania - organizuje specjalne spotkania w restauracjach i innych miejscach publicznych. *

Według mediów najgłośniejsza taka impreza odbyła się na Florydzie. Jedna z gazet internetowych zamieszcza nawet film. Emigranci w jednym z barów zorganizowali spotkanie i nie ukrywają radości z powodu zgonu byłego prezydenta - wyrażają ją tańcami i hucznymi toastami.

Takie zachowanie krytykuje światowej sławy brazylijski pisarz, Paulo Coelho. Podkreśla on, że zmarł człowiek, prezydent kraju. Szydzenie z bólu innych świadczy o nędzy wewnętrznej i braku ludzkiego ducha - podkreśla pisarz.

Tego typu zachowanie wenezuelskich emigrantów budzi także niesmak części wenezuelskiej opozycji w kraju. Jej przedstawiciele mówią o czasie refleksji i szacunku. Jeden z głównych przedstawicieli opozycji, kandydat na prezydenta , Enrique Capriles Radonski apeluje o zachowanie umiaru.

Czytaj więcej w Money.pl
Odwołuje spotkania. Leci na pogrzeb Chaveza Żałoba na Białorusi. Media usunęły z anten programy rozrywkowe. Niewykluczone, że w przyszłości jednej z ulic Mińska zostanie nadane imię Hugo Chaveza.
Wenezuela: spory o prezydenturę Władzę przejął tymczasem dotychczasowy wiceprezydent, Nicolas Maduro, co spotkało się z krytyką nie tylko opozycji.
Chavez nie żyje, Castro milczy. A przyjaźnili się Człowiek numer dwa kubańskiego reżimu, Miguel Diaz-Canel zapewnił Wenezuelczyków o głębokim smutku w związku ze śmiercią prezydenta. Publicznie nie wypowiadali się dotąd ani Raul, ani Fidel Castro.
Tagi: hugo chavez, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz