Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
śmierć whitney houston
13.02.2012 06:39

Śmierć Whitney Houston. Spekulacje o jej przyczynach

Gwiazdę znalazł jej ochroniarz. Sanitariusze bezskutecznie próbowali ją uratować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Koroner sądowy nie znalazł na ciele artystki żadnych urazów. Przez najbliższe tygodnie będą prowadzone testy toksykologiczne. * *W sobotę wieczorem nieprzytomną gwiazdę znalazł jej ochroniarz. Sanitariusze bezskutecznie próbowali ją uratować.
* Aktualizacja 6:30 *

Dziś doszły nowe szczegóły o okolicznościach jej śmierci. 48-letnią gwiazdę bez oznak życia znalazł jej ochroniarz w wannie w jej apartamencie w hotelu Beverly Hilton w Los Angeles. Wezwani do hotelu sanitariusze bezskutecznie próbowali ją uratować. Koroner poinformował o przeprowadzeniu sekcji zwłok Whitney Houston. Szczegóły jednak nie zostały ujawnione.

Władze informują, że przyczyna śmierci Houston jest na razie nieznana. Odmawiają potwierdzenia, że powodem zgonu było utonięcie, do czego przyczyniły się narkotyki. Wykluczają jednak zabójstwo.

Houston od wielu lat walczyła z nałogiem narkotykowym. W wywiadzie dla Opry Winfrey w 2009 r. przyznała, że zażywała marihuanę i kokainę. Opowiadała też o interwencjach policji, którą wezwała jej matka, aby zmusić ją do zerwania z nałogiem. W wywiadzie dla Diane Sawyer z telewizji ABC Houston mówiła, że jest _ sama dla siebie diabłem _.

Zobacz jak media informowały o śmierci artystki:

W początkowym okresie kariery Houston uchodziła za gwiazdę numer jeden wokalistyki soul. Urodziła się w Newark koło Nowego Jorku jako córka pieśniarki nurtu gospel Cissy Houston. W połowie lat 80. śpiewała w nocnych klubach w Nowym Jorku, gdzie odkrył ją Clive Davis. Uznał on, że jej głos i uroda predestynują ją do roli wielkiej gwiazdy.

W latach 90. Whitney Houston sześciokrotnie zdobywała nagrodę Grammy dla najlepszej piosenkarki nurtu rhythm and blues. Swój największy przebój _ I will always love you _ nagrała do filmu _ Bodyguard _, w którym wystąpiła u boku Kevina Costnera.

Przez pierwszych 15 lat występów nagrała płyty sprzedane w łącznym nakładzie 170 milionów egzemplarzy. Była najbardziej nagradzaną wokalistką muzyki pop wszech czasów. W ostatniej dekadzie jednak jej gwiazda przygasała. W związku z nałogiem narkotykowym głos Houston, o ogromnej skali, podziwianej przez ekspertów, zaczął tracić swoją barwę.

Piosenkarka coraz częściej była tematem sensacyjnych doniesień brukowców, które rozpisywały się o jej burzliwym związku z mężem Bobbym Brownem, z którym się rozwiodła w 2007 r., i jej dziwnym zachowaniu w miejscach publicznych.

Kilka miesięcy temu portale internetowe publikowały szokujące zdjęcia Houston - z postarzałą i zniszczoną twarzą, z włosami w nieładzie. Ale jednocześnie informowano możliwości jej udanego powrotu na estradę. Dochodziły na ten temat sprzeczne doniesienia. W ostatni czwartek miała bardzo dobry występ w Los Angeles, ale według świadków zachowywała się potem dziwnie, co miało wskazywać, że nadal boryka się ze swymi problemami. Tabloidy donosiły o jej awanturach z ochroniarzami i personelem hotelu.

W hotelu Beverly Hilton, gdzie znaleziono Houston, zebrały się w niedzielę gwiazdy muzyki pop, by uczcić jej pamięć. Przedwczesna śmierć piosenkarki zbiegła się z uroczystością rozdania nagród Grammy, która ma się odbyć w niedzielę wieczorem (czasu USA). Houston miała w niej uczestniczyć. Organizatorzy zapowiedzieli już, że wydarzenie to zmieni charakter, aby oddać hołd zmarłej. Specjalnej ceremonii na cześć Houston ma przewodniczyć Jennifer Hudson.

Czytaj więcej o śmierci Whitney Houston Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: śmierć whitney houston, houston, śmierć, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz