Notowania

iran
29.03.2011 15:37

Śmierć za szpiegowstwo na rzecz Iranu

Skazani mieli zbierać informacje na temat kuwejckich i amerykańskich urządzeń wojskowych dla irańskich Strażników Rewolucji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Sąd w Kuwejcie skazał na karę śmierci dwóch Irańczyków i Kuwejtczyka, domniemanych członków siatki szpiegowskiej na rzecz Iranu - podała telewizja Al-Arabija.

W maju ubiegłego roku media w Kuwejcie podały o zatrzymaniu wielu osób, Kuwejtczyków i cudzoziemców, podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Iranu. Niezależny dziennik _ Al-Qabas _ informował wtedy, że oskarżono ich o zbieranie informacji na temat kuwejckich i amerykańskich urządzeń wojskowych dla irańskich Strażników Rewolucji.

Teheran odrzucił te oskarżenia. Obydwa kraje polepszyły swe stosunki po okresie zamrożenia ich w latach 1980-1988, gdyż Kuwejt wspierał finansowo Irak w wojnie Teheranu z Bagdadem. Na terenie Kuwejtu znajduje się amerykańska baza Camp Arifjan.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t95675.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kuwejt;przywroci;pokoj;w;bahrajnie,224,0,801504.html) Kuwejt przywróci pokój w Bahrajnie? Szyici chcą, by Kuwejt został mediatorem między nimi a rządem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t135233.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iran;przeciwko;interwencji;w;bahrajnie,65,0,793921.html) Iran przeciwko interwencji w Bahrajnie Państwo, które tłumi protesty opozycji w zalążku, domaga się łagodnego podejścia do protestujących w Bahrajnie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t84279.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/iranscy;hakerzy;atakuja;wrogow;kraju,105,0,793449.html) Irańscy hakerzy atakują wrogów kraju Cyberatakami zajmują się wykładowcy uniwersyteccy, studenci, a także duchowni. Pracują dla paramilitarnej milicji islamskiej.
Tagi: iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz