Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Somalijscy piraci uprowadzili kolejne statki

0
Podziel się:

Porwano statek towarowy i chemikaliowca. Lista łupów w tym tygodniu wzrosła do czterech.

Somalijscy piraci uprowadzili kolejne statki
(EPA/PAP)

Statek towarowy i chemikaliowiec zostały uprowadzone przez piratów u brzegów Somalii . Tym samym do czterech wzrosła liczba statków porwanych w tym tygodniu - podał przedstawiciel unijnej misji antypirackiej komandor John Harbour.

Brytyjski statek _ Asian Glory _ przewożący samochody miał na pokładzie wielonarodową 25-osobową załogę: ośmiu Bułgarów, 10 Ukraińców, pięciu Indusów, dwóch Rumunów. Wg dobrze poinformowanych źródeł statek płynął z Singapuru do Arabii Saudyjskiej.

Tego samego dnia w Zatoce Adeńskiej porwano pływający pod banderą Singapuru chemikaliowiec _ Pramoni _. 24-osobową załogę tworzy pięciu Chińczyków, 17 Indonezyjczyków, Nigeryjczyk i Wietnamczyk.

Inny brytyjski statek - chemikaliowiec _ St. James Park _płynący z Hiszpanii do Tajlandii - został porwany w poniedziałek w Zatoce Adeńskiej. Wśród załogi jest Polak pracujący jako starszy mechanik. 26-osobowa załoga składa się także z obywateli Bułgarii, Filipin, Gruzji, Indii, Rosji, Rumunii, Turcji i Ukrainy.

Piraci somalijscy na okupach za statki porwane w Zatoce Adeńskiej zarobili już dziesiątki milionów dolarów. Swój proceder prowadzą też w odległych rejonach Oceanu Indyjskiego, próbując uniknąć spotkania z jednostkami wysyłanymi do ochrony statków handlowych.

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)