Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Somalijscy piraci znów porwali statek

0
Podziel się:

Na pokładzie tajlandzkiego handlowca było 27 członków załogi. W rękach piratów już 550 osób.

Somalijscy piraci znów porwali statek
(eunavfor.eu)
bFeZdZpN

Najpewniej somalijscy piraci uprowadzili w sobotę u wybrzeży Omanu statek handlowy pod tajlandzką banderą z 27 członkami załogi na pokładzie - poinformował Andrew Mwangura z regionalnej organizacji Wschodnioafrykańskiego Programu Pomocy Marynarzom.

Na zdjęciu jeden z porwanych w tym roku statków, liberyjski masowiec MV Voc Daisy

Statek MV Thor Nexus porwano około 350 mil morskich na wschód od Salalah w Omanie. Jednostka była w drodze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Pakistanu.

bFeZdZpP

Somalijscy piraci zarobili dziesiątki milionów dolarów na okupach za uwalnianie porywanych jednostek. Obecnie przetrzymują ponad 20 statków i ponad 550 członków ich załóg.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t111750.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/somalijscy;piraci;porwali;kolejny;statek;u;wybrzezy;kenii,94,0,694110.html) Somalijscy piraci porwali kolejny statek u wybrzeży Kenii Na jego pokładzie znajduje się ponad czterdzieści osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t39810.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/somalijscy;piraci;porwali;turecki;statek,125,0,601981.html) Somalijscy piraci porwali turecki statek Na pokładzie zaatakowanej jednostki jest 21 osób - 19 Turków i dwóch Ukraińców.
bFeZdZqq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)