Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sondaż poparcia dla partii. PSL poza Sejmem

Zaskakująco natomiast wzrosło poparcie dla PO, SLD i dla Ruchu Palikota.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan BIELECKI/East News)

Według najnowszego sondażu przygotowanego przez SMG/KRC dla _ Faktów TVN _ poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego spadło przez aferę taśmową z 9 do 4 procent. Z takim wynikiem nie dostaliby się do Sejmu.

Traci jednak nie tylko PSL. Poparcie spadło także dla Prawa i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego oczywiście do Sejmu by weszła, ale z 24 proc. liczbą głosów. To o 2 proc. mniej niż w poprzednim sondażu.

Natomiast wzrost poparcia odnotowały PO - 36 proc., czyli o 4 proc, więcej niż poprzednio oraz SLD i Ruch Palikota. Na partię Leszka Millera zagłosowałoby 12 proc. respondentów, a na RP 10 proc. Nadal utrzymuje się także 3 proc. poparcie dla Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke.

Do Sejmu, według sondażu, nie dostałyby się ani Solidarna Polska (3 proc.) Zbigniewa Ziobry, ani Polska Jest Najważniejsza (1 proc).

33 proc. ankietowanych uznało także, że po aferze taśmowej w PSL, powinny odbyć się ponowne wybory parlamentarne. 12 proc. badanych twierdzi, że powinna powstać nowa koalicja PO z SLD, a 8 proc. że PO-RP. Natomiast aż 27 proc. nie chce zmian w koalicji.

Z kolei aż 78 proc. badanych uważa, że prezesi państwowych spółek powinni być wyłaniani w drodze konkursu, przeprowadzanego przez niezależną politycznie komisję. Tylko 6 proc. z nich uważa, że prezesów powinni wybierać rządzący.

Czytaj więcej w Money.pl
Pawlak ponagla Tuska. Oto czego żąda - _ Pojawia się niepotrzebna zwłoka, a teraz trzeba działać sprawnie i skutecznie _ - mówił wicepremier.
Premier wiedział wcześniej? "Nie zareagował" - _ Tusk powinien zniknąć z polskiego życia publicznego. Jest ku temu 100 powodów _ - uważa Jarosław Kaczyński.
"W Polsce mamy silne lobby antychłopskie" Zdaniem bohatera afery taśmowej w PSL to ono nakłania władze do różnych niekorzystnych dla rolników rozwiązań.
Tagi: sondaż poparcia, psl, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz