Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SP zwróci się do komisji etyki o ukaranie Adama Hofmana

0
Podziel się:

Solidarna Polska zwróci się do sejmowej komisji etyki poselskiej o ukaranie rzecznika PiS Adama Hofmana za jego wypowiedź dotyczącą lidera SP Zbigniewa Ziobry.

SP zwróci się do komisji etyki o ukaranie Adama Hofmana
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bETGLanF

Solidarna Polska zwróci się do sejmowej komisji etyki poselskiej o ukaranie rzecznika PiS Adama Hofmana za jego wypowiedź dotyczącą lidera SP Zbigniewa Ziobry. _ Mam nadzieję, że wyborcy rozstrzelają go przy urnie _ - mówił Hofman w TVP Info.

Według posłów Solidarnej Polski, to przykład używania mowy nienawiści do walki z konkurencją polityczną.

Chodzi o środową wypowiedź Hofmana w TVP Info. Rzecznik PiS poinformował, że b. pełnomocnika prezesa PiS mecenasa Rafała Rogalskiego przyprowadził do Jarosława Kaczyńskiego jeden ze współpracowników Zbigniewa Ziobro. _ Mam nadzieję, że wyborcy rozstrzelają go przy urnie _ - mówił Hofman.

bETGLanH

_ - Rzecznik dużej partii opozycyjnej nie powinien używać do walki z konkurentami - nie przeciwnikami a konkurentami - tak prymitywnych i brutalnych słów _ - powiedziała w środę na konferencji prasowej w Sejmie posłanka SP Beata Kempa. Przekonywała, że użycie słowa _ rozstrzelać _ prowadzi do eskalacji nienawiści w stosunku do polityków SP i może prowadzić do _ bardzo negatywnych skutków _.

Jak mówiła, ona sama otrzymuje pogróżki _ bardzo poważanego kalibru _. Stąd - zapowiedziała - SP nie będzie tolerować tego typu języka przez rzeczników i przywódców partyjnych oraz osoby publiczne. _ - Dlatego zdecydowałam się dzisiaj skierować sprawę wypowiedzi Adama Hofmana do komisji etyki poselskiej z prośbą o ukaranie _ - zaznaczyła.

Dziennikarze zwrócili uwagę, że Hofman w tej samej audycji mówił o _ rozstrzeliwaniu _, że _ to ironia i sarkazm _ i że nie można tych słów traktować wprost. _ Rozstrzelać można w każdej sytuacji, wystarczy dać osobie niezrównoważonej broń, ona może to zrobić pod urną wyborczą, w biurze poselskim, na ulicy _ - odparła Kempa. Przypomniała też historię Marka Rosiaka, który został zastrzelony w biurze poselskim PiS w Łodzi.

_ - Nawoływanie do rozstrzelania, a potem wycofywanie się z tych słów jest dla mnie nie do przyjęcia _ - dodała posłanka. Zaznaczyła, że inni politycy PiS też _ pozwalają sobie na wycieczki _ w stosunku do polityków SP. W jej przekonaniu panuje _ przyzwolenie kierownictwa PiS _ na tego typu zachowania. _ Nie może być tak, byśmy po tym, co się stało w Łodzi, w ten sposób prowadzili politykę _ - oceniła Kempa.

bETGLanN

_ - Apeluję serdecznie do prezesa Jarosława Kaczyńskiego, aby postawił tamę temu _ - podkreśliła.

Andrzej Górski (SP) przekonywał, że w jego klubie nie ma obowiązku, by wierzyć w jedną koncepcję wyjaśniania katastrofy smoleńskiej. _ Adam Hofman widać w swoich emocjach próbuje narzucić swój tok myślenia nie tylko posłom PiS, ale i innym partiom. My się z tym nie zgadzamy; podtrzymujemy swój wniosek o ustanowienie międzynarodowej komisji w tej sprawie, a nie narzucanie swojego zdania wszystkim ludziom w Polsce _ - dodał.

Na konferencji poruszono także temat finansowania partii politycznych. Kempa przypomniała, że Solidarna Polska złożyła projekt ustawy zakładający zawieszenie finansowania partii politycznych z budżetu państwa do roku 2015. Zaznaczyła, że w czasie kryzysu konieczne jest szukanie oszczędności. Jak zaznaczyła, z tego tytułu budżet może oszczędzić nawet ok. 450 mln zł. Podkreśliła, że SP liczy, że projektem możliwie szybko zajmie się Sejm.

Czytaj więcej w Money.pl
Politycy znów biją w Nowaka. Powód? SP uważa, że CBA powinno się zająć relacjami ministra transportu Sławomira Nowaka z firmami zarabiającymi na państwowych kontraktach.
Komisja etyki chce skuteczniej informować posłów o karach Szefowa komisji, Małgorzata Kidawa-Błońska oceniła, że regulamin jest nieco przestarzały.
Komisja etyki karze posła Suskiego. Za to Chodzi o wypowiedź, która podła podczas jednego z listopadowych posiedzeń sejmowej komisji innowacyjności i nowoczesnych technologii.
bETGLaoi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)