Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Sprawcy połowy przestępstw to imigranci"

0
Podziel się

Według mera Moskwy, tak wysoka jest przestępczość w stolicy Rosji. To efekt upadku ZSRR.

"Sprawcy połowy przestępstw to imigranci"
(Ed Yourdon/CC/Flickr)
bEpyxkGd

Mer rosyjskiej stolicy Siergiej Sobianin powiedział na spotkaniu z władzami milicyjnymi miasta, że imigranci, których liczbę szacuje się w Moskwie na 400 tysięcy, są w znacznej mierze odpowiedzialni za przestępczość w stolicy. **W ostatnich miesiącach w Moskwie doszło do wielu starć na tle rasistowskim.

**_ - Według różnych szacunków są oni sprawcami połowy przestępstw w mieście _ - powiedział mer Moskwy.

Rasizm i ksenofobia rozpleniły się w Rosji od czasu upadku ZSRR, gdy setki tysięcy ludzi z rosyjskiego Kaukazu i poradzieckich republik środkowoazjatyckich znalazły się w dużych miastach Rosji pragnąc uciec od biedy w ojczystym kraju czy regionie.

bEpyxkGf

11 grudnia ubiegłego roku manifestacja niedaleko Kremla przekształciła się w starcia między milicją a tysiącami nacjonalistów i fanów piłki nożnej, którzy domagali się ukarania winnych śmierci jednego z kolegów. Zginął on w bójce z przybyszami z Kaukazu.

Śmierć fanatycznego kibica moskiewskiego Spartaka w następstwie sprzeczki z sześcioma przybyszami z Kaukazu doprowadziła do wybuchu nastrojów nacjonalistycznych, które przekształciły się w akty przemocy na tle rasistowskim na ulicach Moskwy. W demonstracji w pobliżu Kremla uczestniczyło wiele tysięcy chuliganów, którzy wznosili okrzyki _ Rosja dla Rosjan _ i bili ludzi o kaukaskich rysach twarzy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t89927.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/byla;bomba;pod;kremlem;wladze;ukryly;akcje,201,0,750793.html) Była bomba pod Kremlem? Władze ukryły akcję Na Placu Czerwonym w Moskwie saperzy zdetonowali ładunek wybuchowy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t126461.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niepokoje;na;tle;rasowym;w;moskwie,193,0,736705.html) Niepokoje na tle rasowym w Moskwie Milicja zatrzymała ponad tysiąc osób uzbrojonych w różnego rodzaju broń.
bEpyxkGG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)