Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stadion Narodowy im. Górskiego. Jednogłośnie

0
Podziel się:

Zobacz czyim imieniem może zostać nazwany Stadion Narodowy w Warszawie. Pomysł przyjęto jednogłośnie.

Stadion Narodowy im. Górskiego. Jednogłośnie
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

Komisja sportu przez aklamację (jednomyślnie - red.) przyjęła projekt uchwały w sprawie nazwania imieniem Kazimierza Górskiego Stadionu Narodowego w Warszawie.

Wniosek w tej sprawie przedstawiła komisji Fundacja im. Kazimierza Górskiego oraz rodzina wybitnego trenera, zmarłego w 2006 roku. Prezes Fundacji - Janusz Jesionek - przedstawił badania potwierdzające, że projekt ten popiera niemal 90 procent ankietowanych.

Syn Kazimierza Górskiego - Dariusz - nie ukrywał zadowolenia z takiej decyzji, podjętej po dość burzliwej dyskusji członków komisji.

- _ Podziękowałem w imieniu całej rodziny, wszystkim ludziom dobrej woli. Że dyskusje są to bardzo dobrze. Wszyscy żyjemy w wolnym kraju, mamy wolne zdanie i możemy je wypowiedzieć. Ustawa została przyjęta przez aklamację, więc szczególnie mi miło _ - mówił Górski.

POSŁUCHAJ DARIUSZA GÓRSKIEGO:

Nad projektem uchwały będzie teraz pracował Sejm i o tym, czy zostanie ona wprowadzona w życie, przekonamy się w najbliższym czasie.

Czytaj więcej w Money.pl
Stadion Narodowy nagrodzony w Katarze Stołeczny stadion został wyróżniony w kategoriach najbardziej innowacyjne wykorzystanie technologii w projektowaniu stadionów oraz najlepszy wielofunkcyjny projekt stadionu.
Jest porozumienie. Nie będzie blokady stadionu Negocjacje trwały dziewięć godzin. Ostatecznie inwestor zgodził się za wszystko zapłacić.
"Loży prezydenckiej nie było i nie będzie" - _ Nie było i nie ma czegoś takiego, jak loża prezydencka na Stadionie Narodowym _ - oświadczyła szefowa prezydenckiego biura prasowego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)