Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stan syna Lecha Wałęsy się poprawia

0
Podziel się:

Jarosław Wałęsa w piątek uległ groźnemu wypadkowi motocyklowemu.

Stan syna Lecha Wałęsy się poprawia
(MEDEF/CC/Flickr)

Taką informację przekazał rzecznik Wojskowego Instytutu Medycznego Piotr Dąbrowiecki. Wyjaśnił, że chodzi o zabiegi ortopedyczne.

Jak podkreślił, w ciągu ostatniej doby nastąpiła poprawa stanu ogólnego pacjenta i stabilizacja funkcji życiowych. _ - To bardzo nas cieszy, w związku z planowanymi zabiegami rekonstrukcyjnymi _ - powiedział. Dodał, że do zabiegów może dojść w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Jarosław Wałęsa nadal jest podłączony do respiratora. _ - Obserwujemy poprawę parametrów oddechowych _ - zaznaczył Dąbrowiecki. Dodał, że pacjent nadal utrzymywany jest w stanie śpiączki farmakologicznej.

Dąbrowiecki poinformował też, że lekarze są cały czas w kontakcie z rodziną europosła. _ Przekazujemy jej na bieżąco informacje _ - powiedział.

_ - Jest zdecydowanie lepiej. Obserwujemy znaczną poprawę _ - podkreślił Dąbrowiecki.

Jarosław Wałęsa, europoseł PO, syn byłego prezydenta Lecha Wałęsy, został w piątek wieczorem przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do warszawskiego szpitala przy ulicy Szaserów ze szpitala w Płocku, do którego trafił po wypadku drogowym. Wałęsa jechał na motorze, zderzył się w Stropkowie pod Sierpcem (Mazowieckie) z toyotą rav4.

Według wstępnych ustaleń płockiej prokuratury, która bada okoliczności wypadku, do zderzenia doszło, gdy stojąca na poboczu toyota rav4 włączała się do ruchu.

Jak poinformował Dąbrowiecki, kolejne informacje na temat stanu zdrowia Jarosława Wałęsy przekaże w poniedziałek o godz. 11.

Więcej na temat Jarosława Wałęsy czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t84078.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/syn;walesy;zatrzymany;na;cyprze;i;uwolniony,72,0,792904.html) Syn Wałęsy zatrzymany na Cyprze Eurodeputowanego Jarosława Wałęsę zatrzymała turecka policja. Bo próbował wejść do zniszczonego kościoła.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t90380.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polscy;deputowani;pytaja;o;nord;stream,208,0,759760.html) Polscy deputowani pytają o Nord Stream Zdaniem Komisji Europejskiej, konsultacje społeczne w sprawie budowy były wzorcowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t42090.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/jaroslaw;walesa;ojciec;nie;popiera;libertasu;zaglosuje;na;mnie,10,0,452618.html) Jarosław Wałęsa: Ojciec nie popiera Libertasu. Zagłosuje na mni
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)