Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stan wyjątkowy w Egipicie przedłużony

0
Podziel się:

Według wydanego komunikatu przedłużenie dotyczy całego terytorium Egiptu i liczone jest od dziś.

Stan wyjątkowy w Egipicie przedłużony
(PAP/EPA)
bEErRaAB

Obowiązujący obecnie w Egipcie stan wyjątkowy zostaje przedłużony o dwa miesiące ze względu na utrzymujące się zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa - poinformował w czwartek urząd prezydenta kraju.

Według wydanego komunikatu przedłużenie dotyczy całego terytorium Egiptu i liczone jest od czwartku.

Od 3 lipca, gdy wojsko pozbawiło władzy wywodzącego się z islamistycznego Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Mohammeda Mursiego, Egiptem ustawicznie wstrząsają niepokoje. W ubiegły czwartek w Kairze dokonano nieudanego zamachu na ministra spraw wewnętrznych Mohammeda Ibrahima.

bEErRaAD
Czytaj więcej w Money.pl
Pucz w Egipcie. Tragiczny bilans przemocy 578 osób, w tym 535 cywilów, straciło życie w starciach w Egipcie. _ - Zabijali niewinnych, to terroryści! _
Hamas: To straszliwa masakra policyjna Obalenie rządu egipskiego prezydenta islamisty Mohammeda Mursiego oznacza dla Gazy utratę dotychczasowego sojusznika, jakim był Kair, arabska stolica, która odgrywała w stosunkach izraelsko-palestyńskich przez ostatnie 30 lat kluczową rolę.
Policja będzie strzelać z ostrej amunicji _ - Rząd jest gotów stawić czoło wszelkim aktom terroryzmu Bractwa Muzułmańskiego _- głosi komunikat rządu w Kairze.
bEErRaBe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)