Notowania

komisja
22.07.2010 08:16

Stefaniuk: Ustawą hazardową powinien zająć się NIK

Część dokumentów powinna zbadać też prokuratura.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- _ Trzeba wskazać NIK pewne odcinki do sprawdzenia _ - uważa poseł Franciszek Stefaniuk z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jego zdaniem m.in. w Ministerstwie Finansów _ nie dołożono dobrych starań _ w pracach nad nowelizacją ustawy hazardowej.

Członek sejmowej komisji śledczej opowiada się też za tym, by materiały zgromadzone przez komisję trafiły do prokuratury. Zdaniem polityka należy zbadać nieprawidłowości, do których mogło dojść w Ministerstwie Finansów.

POSŁUCHAJ FRANCISZKA STEFANIUKA:

(Dźwięk: IAR)

Franciszek Stefaniuk zwrócił też uwagę, że projekt sprawozdania, przedłożony przez przewodniczącego komisji Mirosława Sekułę z Platformy Obywatelskiej to jedynie szkic. Zapowiedział, że będzie wnosił poprawki do tego dokumentu.

Wcześniej posłowie opozycji skrytykowali Sekułę za przedwczesne przygotowanie projektu ra )portu. Bartosz Arłukowicz z SLD zarzucił mu, że nie rozumie powodów, dla których powołana została komisja śledcza. Tworzenie raportu przed wysłuchaniem prokuratorów jest zdaniem Arłukowicza nieodpowiedzialne. Posłanka PiS Beata Kempa dokument przygotowany przez przewodniczącego Sekułę uważa za kpinę z prac komisji. Uważa, że jest on bezwartościowy.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Beata Kempa popłakała się na komisji **hazardowej** ]( http://news.money.pl/artykul/beata;kempa;poplakala;sie;na;komisji;hazardowej,233,0,646121.html )
* [ Komisja **hazardowa**: Nie będzie konfrontacji Tusk - Kamiński ]( http://news.money.pl/artykul/komisja;hazardowa;nie;bedzie;konfrontacji;tusk;-;kaminski,114,0,646770.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: komisja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz