Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stołeczne uczelnie już wabią studentów

0
Podziel się

Choć II semestr trwa dopiero od dwóch tygodni, stołeczne uczelnie już myślą o przyszłorocznym studenckim narybku. Niektóre z nich już w lutym organizują dni otwarte, a w przyszły weekend zaprezentują swoją ofertę podczas targów edukacyjnych Perspektywy w Pałacu Kultury i Nauki.

Stołeczne uczelnie już wabią studentów
bEgMRdOt

Podczas dni otwartych uczelnie wabią nie tylko możliwością zwiedzenia pracowni i rozmowy ze studentami. W programie jest m.in. darmowy makijaż i możliwość wykonania doświadczenia. Rok temu można było obejrzeć bolid Roberta Kubicy. Tym razem ma być jeszcze ciekawiej. Politechnika Warszawska spotkanie z licealistami planuje na 19 i 20 marca. - Podczas tych dwóch dni zaprezentujemy uczelnię w pigułce. Maturzyści będą mogli zapoznać się z ofertą każdego z 19 wydziałów. Natomiast kandydaci zainteresowani konkretnym kierunkiem będą mogli wziąć udział w spotkaniach, warsztatach bądź konkursach organizowanych przez dany wydział - wyjaśnia Ewa Chybińska, rzecznik Politechniki Warszawskiej. I tak Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych zaplanował Dzień Liczby Pi. Spotkania dla przyszłych studentów zaplanowały także Szkoła Główna Handlowa (26 marca), Warszawski Uniwersytet Medyczny (3 kwietnia), Uniwersytet Kardynała S. Wyszyńskiego (8 kwietnia) oraz Uniwersytet Warszawski (16 kwietnia). Ale na dni otwarte zapraszają
też uczelnie prywatne, np. Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia na Starym Mieście. - Zależy nam, aby w atrakcyjny sposób zachęcić do studiowania na naszej uczelni - mówi prof. dr inż. Sergiusz Dzierzgowski, prorektor ds. studenckich WSZKiPZ, która kształci m.in. przyszłych kosmetologów, podologów oraz towaroznawców. - Odwiedzający dowiedzą się więcej o właściwościach kosmetyków bądź obejrzą specjalne pokazy w laboratorium - zachęca prof. dr inż. Dzierzgowski. Jego uczelnia organizuje pięć spotkań (12 marca, 2 kwietnia, 21 maja, 4 czerwca, 24 września). W czasie każdego z nich będzie można bezpłatnie wykonać makijaż czy zbadać natłuszczenie i nawilżenie skóry. Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera! Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się! Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm. Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

bEgMRdOW
wiadomości
KOMENTARZE
(0)