Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stosunki Libii z USA. Ujęcie al-Libiego nic nie zmieni?

0
Podziel się:

Premier Libii Ali Zeidan oświadczył dzisiaj, że na stosunki jego kraju z USA nie wpłynie akcja sił amerykańskich, które schwytały w Trypolisie Anasa al-Libiego, podejrzanego o związki z Al-Kaidą.

Na zdj. Ali Zeidan
Na zdj. Ali Zeidan (PAP/EPA)
bECLKLzF

Zaznaczył jednak, że al-Libi powinien być sądzony w Libii.

Amerykańskie źródła rządowe podały w sobotę, że siły zbrojne USA przeprowadziły operację w Libii i w jej wyniku ujęły al-Libiego, podejrzewanego m.in. o współudział w zamachach na ambasady USA w Kenii i Tanzanii w 1998 roku.

_ - Nasze relacje z USA są stosunkami przyjaźni i współpracy. (Amerykanie) pomogli nam przy naszej rewolucji. Na nasze relacje nie będzie negatywnie rzutować to wydarzenie _ - powiedział libijski premier podczas wizyty w Maroku. Zaznaczył jednak, że obywatele libijscy powinni być sądzeni w Libii i dodał, że Trypolis jest w kontakcie z Waszyngtonem, _ by sięgnąć po wszelkie niezbędne środki w tej sprawie _.

bECLKLzH

Libijskie MSZ poinformowało we wtorek, że ambasador USA w Trypolisie Deborah Jones została wezwana do złożenia wyjaśnień w sprawie schwytania al-Libiego. Agencja dpa pisze, powołując się na niewymienionego z nazwiska przedstawiciela libijskiego resortu spraw zagranicznych, że spotkanie z Jones odbyło się w poniedziałek wieczorem i że uczestniczył w nim także minister sprawiedliwości Libii Salah Baszir Abadż Margani. Również w poniedziałek wieczorem w siedzibie libijskiego MSZ przyjęto członków rodziny al-Libiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Libia będzie wyjaśniać akcję wojskową USA Amerykańskie źródła rządowe podały, że siły zbrojne USA przeprowadziły operację militarną w Libii
Al-Kaida chce wykrwawić Amerykę Zawahiri podkreślił, że mudżahedini mogą pokonać Amerykę, dokonując ataków na jej terytorium.
Największy akt terroru w historii USA Jutro rocznica zamachów terrorystycznych na Pentagon i World Trade Center. Zginęło wtedy 2977 osób.
bECLKLAi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)