Notowania

stosunki rosja-chiny
18.07.2012 07:12

Stosunki Rosja - Chiny coraz bardziej napięte. Poszło o kałamarnice

Rosyjski statek patrolowy straży przybrzeżnej najpierw oddał strzały ostrzegawcze, później ostrzelał jeden z trawlerów, który łowił kałamarnice.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ernesto Bonilla/CC/U.S. Navy)

Władze rosyjskie zatrzymały 36 chińskich rybaków i przejęły dwa statki rybackie za łowienie w wyłącznej strefie ekonomicznej w regionie Kraju Nadmorskiego na rosyjskim Dalekim Wschodzie - poinformowała chińska agencja Xinhua.

Powołała się na chiński konsulat we Władywostoku, który powiadomił, że jeden trawler został zatrzymany w porcie Nachodka, a drugi zmierza do tego portu.

Rosyjski statek patrolowy straży przybrzeżnej najpierw oddał strzały ostrzegawcze, później ostrzelał jeden z trawlerów, który łowił kałamarnice - napisała Xhinhua, powołując się na rosyjskie źródła. Podały one, że nikt w incydencie nie ucierpiał.

Oba chińskie trawlery są z prowincji Shandong (Szantung) nad Morzem Żółtym.To już nie pierwszy raz, jak rosyjska straż przybrzeżna ostrzelała chińskie trawlery, łowiące w rosyjskich wodach, lecz takie konfrontacje są rzadkie - pisze agencja Reutera.

Czytaj więcej w Money.pl
Zalewają ich Chińczycy. Przejmą kontrolę? Fala emigracji chińskiej na Syberię trwa nieprzerwanie od 1992.
Chiny i Rosja znowy ostro o interwencji w Syrii Zdecydowane nie Moskwy i Pekinu słychać zaledwie dzień po tym, jak w Syrii ponownie zginęło ponad 100 cywilów.
Chiny i Rosja jednomyślni. Żadnej interwencji Rosja i Chiny wydały wspólne oświadczenie, w którym stanowczo wypowiedziały się przeciwko jakiejkolwiek zagranicznej interwencji i zmianie reżimu w Syrii.
Tagi: stosunki rosja-chiny, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz