Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
syria
14.01.2014 17:26

Stosunki Watykan-USA. Pierwsze spotkanie sekretarzy

Sytuacja w Syrii, negocjacje izraelsko-palestyńskie i wolność religijna w USA to niektóre tematy rozmowy Johna Kerry'ego z arcybiskupem Pietro Parolinem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(United States Department of State)
Na zdj. John Kerry

Sytuacja w Syrii, negocjacje izraelsko-palestyńskie i wolność religijna w USA to niektóre tematy dzisiejszej rozmowy amerykańskiego sekretarza stanu Johna Kerry'ego z watykańskim sekretarzem stanu arcybiskupem Pietro Parolinem. Było to ich pierwsze spotkanie.

Informując o przebiegu rozmowy w Watykanie jego rzecznik ksiądz Federico Lombardi powiedział, że Kerry i abp Parolin mówili o przygotowaniach do międzynarodowej konferencji ws. Syrii, znanej pod nazwą Genewa 2.

Przypomina się, że dzień wcześniej w przemówieniu do korpusu dyplomatycznego papież Franciszek wyraził nadzieję na to, że konferencja ta _ wyznaczy początek zaprowadzania pokoju _ w Syrii.

Sekretarze stanu Watykanu i USA poruszyli też kwestię reformy amerykańskiej służby zdrowia, znanej jako Obamacare, oraz zaniepokojenia, jakie w związku z nią wyraża episkopat USA.

Chodzi przede wszystkim o protesty Kościoła katolickiego przeciwko zobowiązaniu pracodawców do zapewnienia pracownikom ubezpieczenia zdrowotnego obejmującego m.in. antykoncepcję i środki poronne._ - To było spotkanie w pozytywnej atmosferze, owocne _ - zapewnił ks. Lombardi.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz