Notowania

kghm
11.08.2009 09:26

"Strajk generalny wykończy KGHM"

- Będę apelował o rozsądek do każdego pracownika - komentuje prezes spółki, Herbert Wirth.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Archiwum KGHM)

Połowa załogi uczestniczyła w dzisiejszym strajku ostrzegawczym w KGHM ogłosił zarząd spółki. Normalnie pracowały huty, natomiast strajkowali górnicy z kopalń Sieroszowice, Polkowice i Lubin.

Prezes KGHM Herbert Wirth powiedział,że strajk generalny może
doprowadzić do upadku spółki. - _ Będę apelował o rozsądek do każdego pracownika _- skomentował zapowiedź strajku generalnego prezes Polskiej Miedzi.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREZESA KGHM:

Związkowcy protestują przeciwko rządowym planom prywatyzacji. Jeżeli te się nie zmienią - będzie strajk generalny - mówi Radiu Wrocław Waldemar Brus - wiceprzewodniczący komitetu strajkowego.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PRZEDSTAWICIELA ZWIĄZKOWCÓW:

Za związkowcami murem stoi jeden z posłów PiS. - _ Decyzja o sprzedaży 10 procent udziałów KGHM to bardzo zły pomysł, a protest pracowników spółki jest zrozumiały _ - uważa poseł PiSAdam Hofman.

Według członka sejmowej komisji Skarbu Państwa, łatanie w ten sposób budżetu nie ma ekonomicznego uzasadnienia. Podkreśla, że lubińska spółka przynosi duży zysk - w ubiegłym roku przyniosła budżetowi 3,5 miliarda złotych dywidendy.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI POSŁA PIS:

Adam Hofman dodał, iż nie dziwi się związkowcom z KGHM, że protestują przeciwko planom sprzedaży kolejnych udziałów przez Skarb Państwa.

Zdaniem posła, pracownicy spółki czują się oszukani przez rządDonalda Tuska, bo jeszcze przed wyborami obiecywali im, że struktura właścicielska KGHM nie ulegnie zmianie.

Czytaj w Money.pl
*Megaprywatyzacja. Kto kupi KGHM? * Jeśli Skarb Państwa pozbędzie się swoich pakietów spółek z GPW zyska na tym 17,5 mld złotych. O realizację planów będzie jednak ciężko. Czytaj w Money.pl
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
* [ Związkowcy z KGHM piszą do premiera ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/zwiazkowcy;z;kghm;pisza;do;premiera,222,0,496606.html )
* [ Specgrupa pracuje nad planem Grada. Będą cięcia? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/specgrupa;pracuje;nad;planem;gradem;beda;ciecia,113,0,496497.html )
* [ Balcerowicz: Prywatyzacja wypędzi socjalizm z firm ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/balcerowicz;prywatyzacja;wypedzi;socjalizm;z;firm,221,0,519389.html )
* [ ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/zbrzyzny;zarobki;w;kghm;nie;sa;wysokie;sa;godne,52,0,519220.html )**Zbrzyzny: Zarobki w KGHM nie są wysokie. Są godne**
Raport Money.pl
*Wielki prywatyzator Buzek. Grad go nie przebije * Najwięcej prywatyzował rząd Jerzego Buzka. W latach 1999-2000 pozyskano w ten sposób ponad 40 mld złotych. Czytaj w Money.pl
Tagi: kghm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz