Notowania

francja
26.02.2010 19:00

Strajk we Francji, kolejne zakłócenia w lotach

W ostatnim dniu strajku francuskich kontrolerów lotów ponownie odwołano wiele rejsów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(brett_gullborg/CC/Flickr)

W ostatnim dniu strajku francuskich kontrolerów lotów ponownie odwołano wiele rejsów. Zakłócenia nastąpiły także w komunikacji między Polską a Francją.

Podobnie jak w poprzednich dniach, odwołano połowę lotów startujących lub lądujących na podparyskim lotnisku Orly. Lepsza jest sytuacja w drugim, znacznie większym paryskim porcie lotniczym. Na lotnisku imienia Charlesa de Gaulle’a odwołano 15 procent lotów.

Właśnie z tego lotniska odlatują samoloty do Warszawy i strajk spowodował na szczęście anulację tylko jednego lotu na tej trasie. Pasażerowie musieli skorzystać z innych, późniejszych połączeń.

Uczestnicy strajku nie chcą utworzenia jednolitego systemu kontroli lotów nad Europą Zachodnią. Domagają się gwarancji, że ich status pracowników państwowych zostanie utrzymany.

Na kilka godzin przed zakończeniem akcji protestacyjnej, związki zawodowe mówią o pewnym „otwarciu” ze strony władz na ich żądania.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Strajk kontrolerów paraliżuje lotniska w Paryżu ]( http://manager.money.pl/news/artykul/strajk;kontrolerow;paralizuje;lotniska;w;paryzu,107,0,592491.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz