Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Straty po powodzi w Rosji to 30 mld rubli

0
Podziel się:

Na posiedzeniu komisji rządowej ds. sytuacji nadzwyczajnych potwierdzono, że w trzech regionach Dalekiego Wschodu.

Straty po powodzi w Rosji to 30 mld rubli
(sermarr erGuiri/CC BY 2.0/Flickr)

Powódź na Dalekim Wschodzie Rosji, która nawiedziła ten kraj po ulewnych deszczach pod koniec lipca, spowodowała straty szacowne na ponad 30 mld rubli (ok 3 mld zł).

_ - Straty mogą przewyższyć 30 mld rubli. Powódź wyrządziła poważne szkody _ - powiedział we wtorek zastępca przedstawiciela prezydenta na Dalekim Wschodzie Rosji Władimir Pysin.

Na posiedzeniu komisji rządowej ds. sytuacji nadzwyczajnych potwierdzono, że w trzech regionach Dalekiego Wschodu - Obwodzie Amurskim, Żydowskim Obwodzie Autonomicznym oraz w Kraju Chabarowskim - powódź dotknęła 190 miejscowości, zniszczyła lub uszkodziła ponad 9 tys. domów.

Władimir Pysin oświadczył, że niezbędbe jest zakończenie walki z powodzią i zaplanowanie odbudowy zniszczonych obiektów na czas zimy i wiosny. Dodał również, że rząd jest gotowy zapewnić mieszkania zastępcze osobom, które straciły dach nad głową.

Potężne powodzie w regionach Dalekiego Wschodu trwały kilka tygodni. W niektórych regionach, między innymi w Jakucji, Obwodzie Amurskim oraz Kraju Nadmorskim, został wprowadzony stan wyjątkowy. Ogółem liczba ludzi poszkodowanych w powodzi na Dalekim Wschodzie przekroczyła 50 tys. Do tej pory ewakuowano ponad 23 tys. ludzi, w tym około 8 tys. dzieci.

Czytaj więcej w Money.pl
To największa od 120 lat powódź w Rosji Woda podtopiła przedmieścia 220-tysięcznego Błagowieszczeńska i 580-tysięcznego Chabarowska. Zagrożony jest liczący 275 tys. mieszkańców Komsomolsk nad Amurem.
Trudna sytuacja w Rosji. Tysiące ewakuowanych Padające od dwóch tygodnie silne deszcze doprowadziły do powodzi i podtopień w Jakucji, Przyamurzu, Żydowskim Obwodzie Autonomicznym , Kraju Nadmorskim i Kraju Chabarowskim.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)