Notowania

toronto
17.07.2012 09:45

Strzelanina w Kanadzie. Dwóch zabitych, kilkunastu rannych

Do strzelaniny doszło podczas przyjęcia barbecue, na którym było 200 osób. O co poszło?

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

W strzelaninie zginęły dwie młode osoby, mężczyzna i kobieta. Do awantury doszło wczorajszej nocy na przyjęciu we wschodniej części Toronto - poinformowała kanadyjska policja. Co najmniej 19 osób zostało rannych.

Komendant policji Bill Blair powiedział, że wśród rannych jest małe dziecko. Obrażenia są skutkiem strzelaniny, a także paniki wśród gości. Strzały oddano po kłótni, jaka wywiązała się krótko przed północą, w czasie przyjęcia barbecue zorganizowanego na świeżym powietrzu. W imprezie uczestniczyło ponad 200 osób.

Według Blaira najprawdopodobniej strzelała więcej niż jedna osoba. Policja poszukuje jeszcze co najmniej dwóch osób. Jedna osoba już przebywa w areszcie. Blair określił wydarzenia w Toronto _ przerażającymi i tragicznymi _.

Wcześniej kanadyjskie media podawały, że część poszkodowanych przewieziono do szpitala, a innym na miejscu udzielili pomocy ratownicy medyczni. Ranni to w większości ludzie w wieku 18-25 lat. Na miejsce strzelaniny ściągnięto funkcjonariuszy policji z sąsiednich dzielnic.

Czytaj więcej w Money.pl
Szok dla mieszkańców. Sprawca zatrzymany Policja zatrzymała 23-letniego mężczyznę, podejrzanego o zastrzelenie jednej osoby i ranieniu siedmiu w Toronto.
Morderca z Oakland. Dostanie karę śmierci? 43-latek aresztowany w związku z masakrą w stanie Kalifornia został oskarżony o zabójstwo siedmiu osób i usiłowanie zabójstwa trzech.
"Jesteście ludem Szatana, czeka was piekło" To był seryjny zabójca. Już od tygodnia obawiano się, że zaatakuje ponownie.
Tagi: toronto, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz