Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w libii
29.03.2011 15:22

"Świt Odysei" pod banderą NATO. Przesunęli termin

Trwa międzynarodowa konferencja dotycząca przyszłości Libii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

NATO odłożyło o 24 godziny objęcie dowództwa nad interwencją w Libii. Ma to nastąpić nie jutro, a pojutrze o 8:00 rano naszego czasu. Pragnący zachować anonimowość dyplomata powiedział, że przesunięcie terminu jest potrzebne do _ sprawnego przekazania dowództwa _.

[Aktualizacja: 16:05]

Amerykańska ambasador przy ONZ Susan Rice nie wykluczyła tymczasem, że Waszyngton będzie dozbrajał libijskich powstańców. Ambasador, która wystąpiła w telewizji ABC, powiedziała, że mimo międzynarodowej presji nic nie wskazuje na to, aby Muammar Kadafi zamierzał oddać władzę. Podkreśliła, że decyzja w tej sprawie należy do dyktatora, a jego dalsze losy będą zależały od samych Libijczyków.

Rice dodała, że społeczność międzynarodowa ma wiele środków nacisku na Kadafiego. Przypomniała jednak, że ONZ, Stany Zjednoczone i ich sojusznicy uważają, iż trzeba wymierzyć sprawiedliwość sprawcom popełnionych w Libii zbrodni.

Libijska opozycja jest zdania, że decyzja w sprawie dalszych losów Muammara Kaddafiego powinna zapaść podczas dzisiejszej konferencji w Londynie. Zdaniem opozycji, dyktatorowi nie wolno pozwolić na emigrację - musi zostać postawiony przed sądem za zbrodnie przeciwko ludzkości.

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/68/t136260.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/partyzanci;obiecuja;wybory;amerykanie;bron,48,0,802608.html) Partyzanci obiecują wybory, Amerykanie broń - To nie powinno podlegać żadnym negocjacjom. On musi usłyszeć zarzut popełnienia zbrodni przeciwko narodowi libijskiemu _ - powiedział agencji AFP rzecznik libijskiej opozycji Szamsiddin Abdulmolah.

W stolicy Wielkiej Brytanii rozpoczęło się spotkanie 40 ministrów spraw zagranicznych oraz przedstawicieli najważniejszych organizacji międzynarodowych - ONZ, NATO, Ligi Arabskiej, Organizacji Państw Islamskich i Unii Afrykańskiej - w sprawie Libii.

Otwierając konferencję premier Wielkiej Brytanii David Cameron powiedział, że siły lojalne wobec Kadafiego dokonują _ morderczych ataków _ na Misratę. Tym samym naruszają postanowienia rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, która zezwala na użycie siły w obronie ludności cywilnej, ocenił. Brytyjski premier podkreślił, że przesłanie, jakie kieruje do narodu libijskiego, brzmi: _ Lepsze dni jeszcze nadejdą _.

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t135520.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nato;przejmuje;dowodzenie;misja;w;libii,117,0,801653.html) NATO przejmuje dowodzenie misją w Libii - Rano siły Kadafiego próbowały wedrzeć się do Misraty przez zachodnią bramę, ale odparli je młodzi ludzie _ - powiedział rzecznik rebeliantów, przedstawiający się jako Sami, w rozmowie telefonicznej z agencją Reutera.

_ - Godzinę temu (około godziny 14) próbowali się dostać do miasta przez wschodnią bramę. Młodzi ludzie usiłują ich odeprzeć. Walka nadal trwa _ - relacjonował. Dodał, że utrzymuje się nieregularny ostrzał oraz że _ zeszłej nocy zginęło ośmiu cywilów, a kilka osób zostało rannych _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t136025.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koalicja;chce;zbroic;libijskich;rebeliantow,45,0,801581.html) Koalicja chce zbroić libijskich rebeliantów? Doniesieniom gazety Sunday Times zaprzeczył brytyjski minister obrony Liam Fox.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t136329.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;broni;ekspedycji;wojskowej;w;libii,36,0,802340.html) Obama broni ekspedycji wojskowej w Libii Obama odpiera zarzuty o niezdefiniowanie celu misji. Jego zdaniem interwencja była konieczna dla uniknięcia masakry.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/177/t91313.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;amerykanie;bombarduja;i;zatapiaja,225,0,802273.html) Libia: Amerykanie bombardują i zatapiają Kaddafi nie ma wątpliwości - wojska NATO działają tak jak Hitler podczas drugiej wojny światowej.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz