Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
07.03.2013 06:47

Syria: Już drugi dzień trwają ciężkie bombardowania. Jest 39 ofiar

Syryjskie lotnictwo reżimowe bombardowało wczoraj, drugiego dnia z rzędu, miasto Ar-Rakka w północnej Syrii. Zginęło co najmniej 39 osób - poinformowały źródła opozycyjne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)

Syryjskie lotnictwo reżimowe bombardowało wczoraj, drugiego dnia z rzędu, miasto Ar-Rakka w północnej Syrii. Zginęło co najmniej 39 osób - poinformowały źródła opozycyjne.

Powstańcze Komitety Koordynacji Lokalnej podały, że w najbardziej krwawym bombardowaniu zginęło na miejskim placu 17 osób.

W obawie przed bombardowaniami z Ar-Rakka, stolicy prowincji o tej samej nazwie, uciekają tysiące rodzin. Wiele z nich to ludzie, którzy wcześniej uciekli przed walkami z sąsiednich prowincji Aleppo i Dajr az-Zaur.

Tylko wczoraj odnotowano około 25 operacji prowadzonych przez lotnictwo reżimu Baszara el-Asada - powiedział agencji Reutera przedstawiciel opozycji; potwierdził, że z miasta uciekają cywile.

Inny działacz opozycji poinformował, że większość uchodźców szuka schronienia w wioskach wokół miasta, ale brak m.in. żywności oznacza, że wkrótce będą oni zmierzać w kierunku Turcji, która już przyjęła bardzo wielu Syryjczyków.

Leżące nad Eufratem miasto Ar-Rakka jest intensywnie bombardowane od ogłoszenia w poniedziałek przez rebeliantów, że zdobyli kontrolę nad tym ośrodkiem.

W środę Wysoki Komisarz ONZ ds. Uchodźców Antonio Guterres poinformował, że już milion Syryjczyków opuściło swój kraj uciekając przed wojną domową, a od początku roku liczba uchodźców rośnie w dramatycznym tempie. Około połowy uchodźców stanowią dzieci.

ONZ szacuje, że trwający od marca 2011 roku konflikt kosztował życie około 70 tys. osób.

Czytaj więcej w Money.pl
10 tys. ofiar w kilka tygodni. A świat patrzy Działania reżimu syryjskiego mogą być równoznaczne ze zbrodniami wojennymi i zbrodniami przeciwko ludzkości - uważa wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay.
Są najnowsze dane. Liczba ofiar jest szokująca Ponad 60 000 ludzi straciło życie w konflikcie syryjskim od jego wybuchu w marcu 2011 roku - poinformowała wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay.
Czy to była broń chemiczna? 6 osób nie żyje Specjalny wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej spotkał się rano w Damaszku z sześcioosobową delegacją przedstawicieli syryjskiej opozycji.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz