Notowania

zamieszki w syrii
04.03.2012 10:00

Syria: Rastan bombardowany przez siły rządowe

Od świtu posterunki powstańców na północy miasta są regularnie bombardowane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Balkis Press/ABACA/EAST NEWS)

Syryjskie siły rządowe zbombardowały dziś rano pozycje powstańców w mieście Rastan w środkowej części Syrii, znajdujące się od końca stycznia pod kontrolą przeciwników reżimu.

_ - Od świtu posterunki powstańców na północy miasta są regularnie bombardowane _ - powiedział Abdel Rahman z Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka.

Według powstańców, po przejęciu w czwartek przez wojsko dzielnicy Baba Amro w mieście Hims, ofensywa sił wiernych prezydentowi Baszarowi el-Asadowi skieruje się właśnie na Rastan i sąsiednie miasto Kusseir, kontrolowane w znacznym stopniu przez rebeliantów.

Zobacz, co dzieje się na ulicach Syrii:

Antyreżimowe protesty, zainspirowane arabską wiosną, przeciwko rządom prezydenta Asada wybuchły w Syrii w marcu 2011 roku. Brutalne tłumienie tych wystąpień przez siły rządowe spowodowało, że Syria znalazła się w izolacji, a społeczność międzynarodowa nałożyła sankcje na Damaszek. Pokojowe prodemokratyczne demonstracje przerodziły się w opór zbrojny - do przeciwników Asada przyłączyli się dezerterzy z armii.

Według szacunków ONZ dotychczas zginęło w Syrii co najmniej 7500 ludzi.

Więcej o sytuacji w Syrii czytaj w Money.pl
Masakra w Syrii trwa. Pomimo protestów Co najmniej 13 osób zginęło, a dziesiątki odniosły obrażenia w wyniku bombardowania miasta Hims.
Masakra trwa. Snajperzy polują na cywilów Mieszkańcy boją się wychodzić z domów z powodu ostrzału prowadzonego przez snajperów, którzy polują na ludzi pokazujących się na ulicach.
Zmasowany ostrzał miasta. Nie mają litości Oddziały lojalne wobec syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada używają czołgów i pocisków rakietowych. Są ofiary.
Tagi: zamieszki w syrii, syria, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz