Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Syria: W Aleppo odkryli ciała co najmniej 20 ofiar reżimu

0
Podziel się:

Konflikt wewnętrzny w Syrii trwa od dwóch lat. ONZ szacuje, że pochłonął już ok. 70 tys. ofiar.

Syria: W Aleppo odkryli ciała co najmniej 20 ofiar reżimu
(Polaris/East News)

Ciała co najmniej 20 młodych mężczyzn, zastrzelonych przez siły bezpieczeństwa reżimu w Damaszku, odkryto wczoraj w mieście Aleppo na północy Syrii - poinformowała syryjska opozycja.

Zwłoki wyłowiono z przepływającej tamtędy rzeki, którą walczący z reżimem prezydenta Baszara el-Asada nazwali _ rzeką męczenników _. Według źródeł opozycyjnych w Aleppo, w pobliżu granicy z Turcją, to najbardziej makabryczne takie odkrycie od końca stycznia, gdy z rzeki wyłowiono ponad 65 ciał młodych ludzi.

Opozycja twierdzi, że ofiary są wrzucane do rzeki w położonej wyżej dzielnicy, kontrolowanej przez siły Asada; znajduje się tam kilka budynków należących do sił bezpieczeństwa.

Jeden z rozmówców agencji Reutera powiedział, że zabici mężczyźni to najprawdopodobniej więźniowie sił bezpieczeństwa pojmani w dzielnicach kontrolowanych przez rząd. Inne źródło sprecyzowało, że ofiary to ludzie 20- i 30-letni; byli to zarówno cywile, jak i rebelianci.

Nie ma dotychczas żadnego komentarza ze strony władz w Damaszku. Państwowe media informowały, że ofiary znalezione w styczniu to zakładnicy porwani i zamordowani przez islamistyczny Front al-Nusra, powiązany z Al-Kaidą.

Reuters podkreśla, że zweryfikowanie tych informacji jest bardzo trudne, ponieważ syryjskie władze zakazały działalności większości niezależnych mediów.

Walki o Aleppo między wojskiem Asada a rebeliantami trwają od kilku miesięcy. Obie strony oskarżają się o przeprowadzanie zbiorowych egzekucji.

Konflikt wewnętrzny w Syrii trwa od dwóch lat. ONZ szacuje, że pochłonął już ok. 70 tys. ofiar.

Czytaj więcej w Money.pl
Kiedyś mieszkało tam 240 tys. osób. Dziś... ONZ szacuje, że trwający od marca 2011 roku konflikt kosztował życie ok. 70 tys. osób.
Syria: 20 ofiar śmiertelnych pocisku rakietowego w Aleppo Pocisk rakietowy sił reżimowych zabił 20 osób w kontrolowanej przez rebeliantów dzielnicy Aleppo, na północy Syrii; 25 osób uznano za zaginione.
10 tys. ofiar w kilka tygodni. A świat patrzy Działania reżimu syryjskiego mogą być równoznaczne ze zbrodniami wojennymi i zbrodniami przeciwko ludzkości - uważa wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)