Notowania

wojna w syrii
13.08.2012 23:20

Syria zawieszona w Organizacji Współpracy Islamskiej

Ministrowie spraw zagranicznych państw Organizacji Współpracy Islamskiej postanowili zawiesić członkostwo Syrii w tym gremium.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Obradujący w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej ministrowie spraw zagranicznych państw Organizacji Współpracy Islamskiej postanowili zawiesić członkostwo Syrii w tym gremium.

_ - Sesja właśnie się zakończyła. Ministrowie przyjęli rezolucje, w tym dotyczącą zawieszenia Syrii _ - powiedziało Reuterowi źródło w OWI. Spotkanie ministrów poprzedziło dwudniowy szczyt OWI, który rozpocznie się we wtorek w Mekce.

Reżym prezydenta Baszara el-Asada konsekwentnie odrzuca wszystkie zagraniczne propozycje mediacji w trwającym od 17 miesięcy w Syrii krwawym konflikcie wewnętrznym.

Czytaj więcej o wojnie w Syrii
To jeden z najkrwawszych dni w tym kraju Ponad 13 tys. osób, w większości cywilów, zginęło od wybuchu rewolty przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada.
Masowa ucieczka. 7 tys. osób w kilka dni Między 4 tys. a 7 tys. osób przedostało się w ciągu ostatnich kilku dni do Turcji, uciekając przed przemocą w sąsiedniej Syrii.
Rebelianci zestrzelili samolot. Zobacz film z tej akcji Syryjscy partyzanci poinformowali, że zestrzelili myśliwiec rządowych sił powietrznych.
Tagi: wojna w syrii, syria, zawieszenie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz