Notowania

wojna w syrii
21.05.2013 08:09

Sytuacja w Syrii. Izraelska armia odpowiedziała na ostrzał

Izraelscy żołnierze przebywający w okupowanej przez Izrael strefie Wzgórz Golan otworzyli w nocy z poniedziałku na wtorek ogień po ostrzale ze strony Syrii - poinformowała armia w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Izraelscy żołnierze przebywający w okupowanej przez Izrael strefie Wzgórz Golan otworzyli w nocy z poniedziałku na wtorek ogień po ostrzale ze strony Syrii - poinformowała armia w komunikacie.

_ - W nocy patrol był celem ostrzału przy granicy z Syrią na Wzgórzach Golan. Nikt nie został ranny. Uszkodzony został pojazd. Żołnierze odpowiedzieli precyzyjnym ogniem, osiągając źródło ataku _ - czytamy w komunikacie.

W tekście armia wyraziła też zaniepokojenie ostatnimi incydentami na północy kraju i poinformowała _ o złożeniu skargi w dowództwie sił ONZ w regionie _. Do podobnego incydentu doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jednak izraelskie wojsko nie odpowiedziało wówczas na ostrzał.

Od początku konfliktu w Syrii sytuacja w okolicach Wzgórz Golan jest napięta, jednak do tej pory incydenty militarne były stosunkowo rzadkie. W ostatnich tygodniach doszło do czterech przypadków syryjskiego ostrzału sektora znajdującego się pod kontrolą Izraela.

W ubiegłym tygodniu wystrzelone w trakcie walk w Syrii zbłąkane pociski spadły na zbocza góry Hermon, co spowodowało zamknięcie dla zwiedzających tego popularnego miejsca turystycznego.

Izrael zdobył należące do Syrii Wzgórza Golan podczas wojny sześciodniowej w 1967 roku. Wojska syryjskie nie mają wstępu do utworzonej na mocy zawieszenia broni z 1973 roku strefy buforowej, którą patrolują siły pokojowe ONZ.

Czytaj więcej w Money.pl
Syria wypowie wojnę? "Wszystkie opcje są możliwe" Syryjski rząd podkreśla, że będzie bronił swoich granic. Czy zrobi to za wszelką cenę?
Syria zaatakowana! To już wojna? Izraelskie bomby niszczą kolejne cele. Dojdzie do wymiany ciosów między państwami? Eksperci nie mają wątpliwości.
Izrael zaatakował cele w Syrii. Oficjalnie Atak osobiście zatwierdził premier Benjamin Netanjahu. Myśliwce zaatakowały kraj znad Libanu.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz