Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w Syrii. Rebelianci tracą kontrolę nad miastem

0
Podziel się:

Syryjska opozycja ocenia, że od początku konfliktu w tym kraju zginęło 21 tysięcy osób.

Sytuacja w Syrii. Rebelianci tracą kontrolę nad miastem
(PAP/EPA)

Syryjscy rebelianci przyznali, że stracili kontrolę nad jedną z ważniejszych dzielnic miasta Aleppo. Chodzi o położoną na południowym-zachodzie miasta dzielnicę Salaheddin. Tymczasem Iran zaapelował o rozpoczęcie dialogu między władzami Syrii a zbrojną opozycją.

Teheran jest jedynym regionalnym sojusznikiem prezydenta Baszara al-Assada i w ostatnich dniach mocno włączył się w rozmowy na temat pokoju w Syrii. _ - Wszystkie kraje w regionie muszą zaakceptować fakt, że ten kryzys może być rozwiązany tylko poprzez rozmowy _ - mówił irański minister spraw zagranicznych Ali Akhbar Salehi podczas zorganizowanej w Teheranie konferencji na temat przyszłości Syrii.

W dalszym ciągu z Syrii wyjeżdżają uchodźcy. Rzecznik polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marcin Bosacki zapewniał w Polskim Radiu, że Polacy, którzy są teraz w Syrii nie pozostaną bez opieki. _ - Jeśli pojawią się możliwości i będziemy mieli informacje, że w Aleppo lub w innych miastach nadal są chętni do wyjazdu, to będziemy w tym pomagać _ - powiedział Bosacki.

Syryjski prezydent Baszar al-Assad mianował wczoraj premierem kraju dotychczasowego ministra zdrowia Waela al-Halki. Poprzedni premier Rijad Hidżab kilka dni temu wymówił posłuszeństwo prezydentowi i zbiegł do Jordanii.

Syryjska opozycja ocenia, że od początku konfliktu w tym kraju zginęło 21 tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Koncentrują wojska wokół Aleppo. Czekają... Jak poinformowały dziś syryjskie źródła bezpieczeństwa, armia jest gotowa na decydującą ofensywę, ale czeka na rozkazy.
Bombardują miasto. Śmigłowce w natarciu Rządowa armia poinformowała, że kontroluje część dzielnicy Salahedin w Aleppo.
Są coraz bliżej obalenia reżimu. Ile jeszcze? Powstańcza Wolna Armia Syryjska ogłosiła, że Aleppo stanie się syryjskim Bengazi i przeszła od obrony miasta do kontrnatarcia przeciwko oblegającym je wojskom rządowym.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)